حقوقی رایگان در واتساپ 300x150

09379629135

9b9787fb5209b99c3207554a341e3f32

حفظ فضای عاشقانه در ازدواج

حفظ فضای عاشقانه در ازدواج

بساری از خانم ها و آقایان که مدتی از شروع زندگی مشترکشان می گذرد، وقتی به گذشته نگاه می کنند یاد دورانی می افتند که عاشق یکدیگر بودند و هیچ چیز نمی توانست جلوی زندگی عاشقانه شان را بگیرد، اما وقتی باهم ازدواج می کنند و مدت زمانی از این ماجرا می گذرد، عشق از زندگی آن ها رخت بر می بندد. آن ها درگیر گرفتاری های روزمره می شوند و سرشان آن قدر شلوغ می شود که زندگی مشترک برای شان یکنواخت شده و جذابیت خود را از دست می دهد. در این شرایط زمانی هم که تصمیم می گیرند تا به زندگی شان سرو سامان داده و طراوت گذشته را به آن بازگردانند، سردرگم می شوند که از کجا باید شروع کنند، به راستی زندگی رمانتیک چگونه است، زندگی رمانتیک در حفظ فضای عاشقانه و برقراری عشق پس از اولین روزهای ازدواج خلاصه می شود. به عبارت دیگر، زندگی رمانتیک نوعی ارتباط صمیمی است که هرکس چیزی جز عشق برای دیگری می خواهد.

زندگی عاشقانه یک اتفاق نیست، بلکه یگ ارتباط روزانه است. نباید به آن به عنوان نوعی پیش نوازی و ... نگاه کرد، بلکه یک رابطه دوستانه است که هر روز پیش از پیش رشد می کند. در مورد این است که از یکدیگر بپرسیم چگونه روز خود را سپری کردیم، سرگرمی های مان چیست؟ و یا پروژه ها چگونه پیش می روند؟ در مورد در میان گذاشتن علایق روز مره است. باید از زمانی که در کنار هم هستید لذت ببرید و تصور کنید نزد دوست داشتنی ترین فرد زندگی خود هستید. زندگی رمانتیک فرآیند پیوند دادن است. بسیاری از زوج ها معمولا سعی می کنند فضای رمانتیک را با غافلگیر کردن طرف مقابل مثلا با رفتن به یک رستوران فوق العاده و یا برنامه ریزی یک مسافرت به زندگی خود بیاورند. اما زمانی که می بینند طرف مقابلشان چندان خوشحال نشده، خیلی ناراحت می شوند. این امر کاملا طبیعی است، چرا که ممکن است چیزهایی که برای شما جالب و سرگرم کننده هستند، برای همسرتان جذاب نباشند.

از آن جایی که بیشتر افراد با تکنیک های ذهن خوانی آشنا نیستند! پس بهتر است از همسر خود سوال کنید چه چیزی دوست دارد. فقط کافی است بگویید: " تو، زندگی رمانتیک را در چه چیزهایی می بینی؟"

عقیده تو در مورد یک ملاقات فوق العاده چیست؟ برای مسافرت کدام شهر را انتخاب می کنی؟ آیا همسرتان اهل هنر است؟ خوب می توانید او را به موزه ببرید. آیا همسرتان اهل فعالیت های خارج از خانه است؟ باهم به دوچرخه سواری بروید . علایق مشترک خود را پیدا کرده و بر روی آن ها کار کنید.

او را غافلگیر کنید: پرسیدن علایق همسر و سپس عمل بر طبق گفته های او به این معنا نیست که شما نمی توانید او را غافلگیر کنید، حالا حتما نباید یک مسافرت باشد، می توانید یک یاد داشت ساده اما غافلگیر کننده را در کیفش قرار دهید، غذا و یا سالاد مورد علاقه اش را درست کنید و او را به فیلمی که به تازگی اکران شده و او آرزوی دیدنش را دارد، ببرید.

برقراری ثبات: همانطور که قبلا هم اشاره شد. این نیست که شما آخر هفته بیرون بروید و همه چیز تمام شود. این امر ملزم تلاش های موادوم است. البته اگر شما خلاق نباشید شاید برایتان کمی مشکل باشد. پس باید راهی پیدا کنید تا به شما کمک کند. بهتر است از سوال کردن از خود شروع کنید، سپس چند کتاب در مورد موضوعی که به شما پیشنهاد کرده خریداری کنید.

توجه کردن: توجه خود را برروی یکدیگر معطوف کنید نه بر روی این که در زمانی که با او هستید، چه کار دیگری هم می توانید انجام دهیدمی خواهید با هم به پارک بروید؟ پس لطفا تلفن همراه و کیف تان را با خود نبرید. می خواهید به همسرتان گل هدیه بدهید؟ آن قدر صبر نکنید که بخواهد کاری برای شما انجام دهد، بعد به او گل بدهید. آیا همسرتان از شما تقاضا دارد تا دو نفری به ساحل دریا بروید و به گردش بپردازید؟ چوب ماهی گیری تان را در خانه بگذارید. اموری را که ممکن است توجه شما را مخدوش کنند، کنار بگذارید و از وقتی که در کنار هم هستید، نهایت استفاده را ببرید.

ایجاد فضای رمانتیک در زندگی زناشویی امری نیست که یک شبه و بدون تلاش و کوشش بدست آید اما نتیجه نهایی ارزش تلاش کردن است. در زندگی مشترک همیشه باید رفاقت و دوستی وجود داشته باشد. برنامه هایی بریزید  که علایق هر دو نفر را تطمیع کند، با به کار گیری رموز عاشقانه کوچک یکدیگر را غافلگیر کنید و زمانی که با یکدیگر هستید تمام توجه خود را به او معطوف سازید.

بازدید 1497 بار آخرین ویرایش در چهارشنبه, 17 بهمن 1397 ساعت 06:28
Share

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196