حقوقی رایگان در واتساپ 300x150

09379629135

9b9787fb5209b99c3207554a341e3f32

دوره طلاق دوره پراسترسی است پس به خودتان اهمیت دهید. داشتن تغذیه مناسب و خواب کافی به اعتماد به نفس شما کمک می کند. با آشنایان و دوستان خود ارتباط داشته باشید.

خیلی از افراد سعی می کنند برای فراموش کردن خاطرات تلخ وسایل خاطره برانگیز را دور بریزند اما این کار اشتباه است. چرا که متحمل هزینه زیاد می شوند. بهتر است وسایل را در گوشه ای نگه دارید. بعد از التیام می توانید دوباره استفاده کنید. برخی افراد خیلی خودشان را غرق فضای مجازی می کنند و تن به هر تفریحی برای دوری از تنهایی می دهند. خیلی ها محیط زندگی را تغییر می دهند و فکر می کنند با شروع جدید در زندگی و شهر جدید همه چیز عوض می شود. این در حالی است که استرس شان بیش تر می شود زیرا حمایت اطرافیان را از دست می دهند.

4راه کار موثر بعد از طلاق

برخی افراد در غار تنهایی خود فرو می روند یا تمرکزشان ازبین می رود، در محیط کار دیر حاضر می شوند. هم چنین ممکن است رفتارهای خودآسیب رسان مثل خودزنی داشته باشند یا شروع به انتقام کنند. از بهترین کارها این است که:

1-بپذیرید: خشم و غم و...  به وجود می آید. بدانیم با قطع رابطه به هر دلیلی این احساسات در ما به وجود می آید. وقتی بپذیریم به لحاظ فیزیولوژیکی به آرامش می رسیم. به خاطر داشته باشید که کناره گیری عاطفی و قطع رابطه با اطرافیان می تواند آسیب ناشی از طلاق را تقویت کند. اگر نیاز به ریکاوری و تنهایی دارید هوشمندانه زمان مناسبی را برای آن تعیین کنید. اما نباید در تله آن گرفتار شوید.

اثر زوج درمانی شناختی رفتاری به شیوه گروهی بر فرسودگی زناشویی و میل به طلاق در زوجین

فرسودگي زناشويي يکي از پديدههايي است که زوجها، بسيار ، درگير آن هستند و از دلايل اصلي طلاق عاطفي
بوده و در صورت عدم چاره انديشي و درمان آن، زمينه را برا یطلاق رسمي زوجين فراهم ميکند.

طلاق باتجربه بحران عاطفی هردو زوج شروع می شود و با تلاش برای حل تعارض از تلاش برای موقعیت جدید با نقش ها و سبک زندگی جدید خاتمه می یابد. میزان تمایل برای جدا شدن و از هم پاشیدن رابطه زناشوییشون است. از 3 بعد شناختی و رفتاری و عاطفی .

شناختی = تصورات فرد در مورد طلاق

عاطفی= احساسات و عواطف مثبت و منفی نسبت به طلاق

طلاق عاطفی

در طلاق عاطفی افراد به تدریج به لحاظ عاطفی از هم دور شده و نسبت به هم سرد می شوند. به عبارتی پیوندهای هیجانی بین زوج ها به تدریج از هم می گسلد و گره های ارتباطی بین آنها شل می شود و آن ها در نهایت به جایی می رسند که نسبت به یکدیگر هیچ گونه احساسی ندارند. در این موارد تبادل عاطفی و روابط جنسی بین آنها رنگ می بازد و اگر هم رابطه ی جنسی وجود داشته باشد به اجبار یا برحسب انجام وظیفه است. در مواردی ممکن است زوج ها ظاهرا با هم هیچ مشکلی نداشته باشند و تعارض بین آنها آشکار نباشد، اما چنین چیزی به معنای نبود تعارض نیست بلکه به این معناست که زوج ها انگیزه ی خود را برای تغییر یکدیگر و حفظ زندگی از دست داده اند و تمایلی به حل مشکل و حفظ زندگی زناشویی ندارند.

طلاق عاطفی بر خلاف طلاق قانونی که قابل مشاهده است، پدیده ای درونی است و گاه می تواند روندی بسیار طولانی داشته باشد، برخی زوج ها به سرعت و برخی دیگر طی سالیان سال به طلاق عاطفی می رسند. عده ای هم هستند که حتی پس از طلاق قانونی نیز هم چنان به لحاظ احساسی به یکدیگر پایبند هستند. در این دسته از افراد ممکن است، طلاق عاطفی هرگز اتفاق نیفتد.

فرزندان چگونه طلاق را تجربه می کنند

درسهایی که در  کودکی می آموزیم

یکی از چالش بر انگیز ترین جنبه های طلاق برای کودکان این است که در دوره کودکی آنها رخ می دهد. حتی اگر این اولین بار باشد که از همسرتان طلاق می گیرید، احتمالا اولین بحران زندگیتان نیست. از طریق روبه رو شدن با ناکامیها و شکستها احتمالا درباره زندگی ، تغییر و  ویژگی بهبود پذیری خود چیزهایی آموخته اید . اما برای بیشتر بچه ها ، احساسهایی که در نتیجه طلاق پیدا می کنند، نه فقط شدید و گیج کننده، بلکه کاملا جدیداست.

ما از (( خانواده ها ی دچار بحران)) و (( خانواده های در حال تغییر)) صحبت می کنیم و اگرچه بی تردید این عنوانها معانی دقیق را می رسانند، باید به یاد داشته باشیم که هر عضو خانواده تجربه متفاوتی از طلاق دارد. به عنوان نمونه، شما و همسر سابقتان، پدر و مادر دخترتان هستید اما رابطه او با هرکدام از شما منحصر به فرد است. شاید چند خواهر و برادر هر کدام احساسهای متفاوتی به هریک از والدینشلن داشته باشند و دلایل گوناگونی را علت طلاق پدر و مادرشان بدانند.

علل طلاق چیست؟

شاید برای بسیاری از ما این سؤال ایجاد شود که چه عواملی سبب شکست زندگی مشترک می‌شود. در این مطلب به ۱۶ مورد از عواملی که آمار طلاق را افزایش می‌دهند اشاره خواهیم کرد. شاید برخی افراد یک یا چند مورد از این عوامل را در زندگی خود داشته باشند، اما به دلایلی به زندگی‌شان آسیبی وارد نشده باشد. با این حال بهتر است عوامل طلاق را بشناسید و آگاهانه زندگی کنید.

عوامل وپیامدهای طلاق وراههای پیشگیری از آن:

طلاق معمولاً وقتی اتفاق می افتد که استحکام رابطه زناشویی از بین میرود و میان زن و شوهر ناسازگاری و تنش وجود دارد. بنابراین طلاق مهم ترین عامل از هم گسیختگی ساختار خانواده، یعنی بنیادی ترین بخش جامعه است و به همین علت است که متفکران، مددکاران اجتماعی، روانشناسان و جامعه شناسان بالا رفتن آن را نشانه بارز اختلال در اصول اخلاقی و به هم خوردن آرامش خانوادگی و در مجموع هنجارهای اجتماعی می دانند.

با اینکه طلاق به حکم ضرورت برای پرهیز از مخاطراتی پذیرفته شده است اما با وجود این، چون از عوامل از هم گسیختگی و از هم پاشیدگی کانون خانواده است، به ناچار عواقب اجتماعی آن را باید انتظار داشت. به عبارت دقیق تر طلاق از نظر جرم شناسی در وقوع جرم و جنایت و بزه بی تأثیر نیست و از عوامل جرم زا به حساب می آید، طلاق پدیده ای اجتماعی است و همانند سایر پدیده های اجتماعی متأثر از یک عامل نیست، بلکه مجموعه ای از عوامل در آن دخالت دارند؛ لذا شایسته است با بررسی و شناخت عوامل موثر در طلاق و ارائه راهکارهای پیشگیرانه، این آسیب اجتماعی را کاهش داد.

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196