حقوقی رایگان در واتساپ 300x150

09379629135

9b9787fb5209b99c3207554a341e3f32

چگونه پیوند میان خود و نامزدتان را بشکنید بی آن که خود شکسته شوید؟

چگونه پیوند میان خود و نامزدتان را بشکنید بی آن که خود شکسته شوید؟

ممکن است شما پایان دادن به رابطه ی خود را که حال به صورت امری اجتناب ناپذیر در آمده و متعاقب آن فرآیند التیام پس از آن را به تعویق بیاندازید، اما بدانید هرچه زودتر تصمیم بگیرید به رابطه ی نادرست خود پایان داده و مراحل التیام را آغاز کنید به همان میزان نیز از درد و رنجی که این کار برای شما در پی دارد، زودتر آزاد خواهید شد.

مرحله ی اول: مرحله ی کندن و جداشدن – مدت: دوهفته تا دو ماه

هنگامی که کسی را دوست دارید، امیدها، آرزوها، انرژی ها و قلب و روح شما با آن شخص در می آمیزد. هنگامی که به رابطه پایان می دهید به مرحله اول که کندن و جداشدن نام نهادم، قدم می گذارید. اینطور احساس می کنید که گویی بخشی از وجودتان را از شما می گیرند و با خودمی برند. به همین دلیل است که اسم آن را مرحله ی کندن گذاشته ام. با این که می خواهید آن شخص از زندگی شما بیرون برود، باز، هم چنان این احساس ناخوشایند را تجربه می کنید. هرچه مدت زمان طولانی تری با هم بوده باشید مرحله ی کندن، زمان بیشتری می برد.

خصوصیا ت و ویژگی های مرحله کندن:

احساس تنهایی و سردرگمی می کنید.

زیاد گریه می کنید.

احساس ناامیدی می کنید.

ممکن است اشتهای خود را از دست بدهید.

درد مداوم و مستمری را در قلب خود احساس می کنید.

مدام خاطرات دردناک و تلخ و شیرین گذشته، به شما هجوم می آورند.

به سختی آینده ی خوشی را برای خود می بینید.

وسوسه می شوید به طرف نامزد / همسر قبلی خود برگردید.

به سختی روز ها را پشت سر می گذارید.

برای خود احساس تاسف می کنید.

مرحله ی اول جدایی: که همان کندن و جداشدن می باشد و از سخت ترین مراحل جدایی می باشد. در طول این مدت احساس می کنید که هرگز حالتان خوب نخواهد شد و این روزها تمامی ندارند، اما چنین نیست بالاخره این روزها را پشت سر خواهید گذاشت.

راهنمایی ها برای پشت سر گذاشتن مرحله ی اول:

1-به خود اجازه دهید گریه و زاری کنید، تا آن جا که دلتان می خواهد.

هرگز این احساسات را فرو ندهید وگرنه این مرحله، طولانی تر می شود.

2- خود را مشغول نگه داشته ووقت خود را با دوستان و خانواده  بگذرانید.

همیشه از قبل برای تعطیلات آخر هفته که قرار است به تنهایی سپری کنید، برنامه ریزی نمایید تا مجبور نباشید آخر هفته ها را در غم و اندوه بدون این که کاری داشته باشید در خانه بگذرانید.

3- از بدن خود خوب مراقبت کنید. بیشتر استراحت کنید. غذای بهتری بخورید وورزش و نرمش کنید، تا به لحاظ فیزیکی احساس بهتری داشته باشید. این به نوبه ی خود باعث خواهد شد از نظر (( روحی – روانی )) ثبات بیشتری داشته و حالتان بهتر باشد. از مواد مخدر و مشروبات الکلی و مصرف مقادیر زیاد شکر و شیرینی خودداری کنید. ممکن است روی آوردن به این گونه مواد و غذاها وسوسه کننده باشد، اما بدانید به تحریک پذیری و افسردگی شما اضافه کند.

4- وسوسه خواهید شد که به ملاقات نامزد / همسرتان رفته و یا به او تلفن بزنید، چرا که احساس ترس می کنید. هرگز این کار را نکنید، این فضا و مجال را به یکدیگر بدهید تا به جدایی و تنهایی عادت کنید. هرچه به ارتباط تداوم ببخشید، مرحله اول طولانی تر خواهد شد. بعدها فرصت خواهید داشت که رابطه ی خود را با آن شخص سازمان دهی کرده و ساختار جدیدی به آن ببخشید.

مرحله دوم: دوره ی انطباق پذیری – مدت: دو تا شش ماه

همین که هر چند وقت یک بار احساس کردید حالتان به طور موقت خوب می شود، نشانهی این است که مرحله ی اول را پشت سر گذاشته و وارد مرحله دوم شده اید.

حال قسمت اعظم در مرحله اول کاملا پایان پذیرفته و وقت آن رسیده خود را با زندگی سازگار کنید. در این مرحله است که می بایست هویت جدید خود را به عنوان شخصی مجرد، سازماندهی کنید. زندگی خود را دوباره سر و سامان دهید و ارتباط را با اطرافیان مجددا از سر بگیرید. در این مرحله است که به نظر می رسد مجددا به دنبال خلق آینده ی جدیدی هستید.

خصوصیات و ویژگی های مرحله ی انطباق پذیری

 • به تدریج برای آینده ی خود برنامه ریزی هایی می کنید.
 • مشاهده می کنید مجددا می توانید به نامزد/ همسرتان فکر کنید و یا حتی با او صحبت کنید، بدون این که عصبانی شوید و یا از هم بپاشید.
 • دیگر احساس قربانی بودن ندارید.
 • اطرافتان آدم های جذابی می بینید که احساس می کنید ، بدتان نمی آید با آن ها رابطه برقرار کنید.
 • کمتر گریه می کنید و احساس بدبختی کمتری دارید. شاید یک یا دو بار در هفته.
 • کارهای قانونی و مسائل و موضوعات اقتصادی گذشته با همسرتان را حل و فصل می کنید.
 • دید بهتری نسبت به اشتباهات گذشته خود پیدا می کنید.

مرحله سوم: التیام- زمان : 6 ماه تا یک سال

در مرحله ی سوم به تدریج زندگی شما طبیعی و طبیعی تر می شود. دیگر احساس نمی کنید که در یک مرحله ی گذرا و حد وسط قرار دارید. از تجارب دردناک گذشته التیام پیدا می کنید و هرروز احساس بهتری دارید. ممکن است وارد رابطه ی جدیدی شده باشید و یا به ازدواج مجدد علاقه مند شده باشید. قسمت اعظم کارهای باقی مانده با نامزد / همسر قبلی خود را رفع و رجوع کرده اید، یا این که چیزی به اتمام آن نمانده است. حال شاهدید که نمرده اید و زنده مانده اید و مشغول التیام زخم ها و لطمات عاطفی گذشته هستید، تا به یگانگی ووحدت وجود ابتدایی خود بازگردید.

خصوصیات وویژگی های مرحله ی التیام

 • حال به رابطه ی جدیدی وارد شده اید و یا به رابطه ی جدیدی علاقه نشان می دهید.
 • در مقایسه با گذشته سر حال تر هستید، هم از لحاظ ظاهری و هم از نظر (( روحی – احساسی )) می توانید بدون اینکه ناراحت شوید، با نامزد/ همسر قبلی صحبت کنید.
 • اعتماد به نفس بهتری دارید و احساس می کنید کاری که کرده اید، درست بوده است.
 • نسبت به آینده و آنچه در پیش رو دارید علاقه و شور و اشتیاق زیادی نشان می دهید.
 • دیگر کمتر غمگین شده و یاد خاطرات تلخ و شیرین گذشته می افتید: شاید یک بار در هفته ویا هردو هفته یک بار.
 • درک بهتری از اشتباهات گذشته ی خود دارید و تصویر ذهنی واضح تری از روابط آینده ی خود خواهید داشت.

مرحله ی چهارم: التیام نهایی – مدت : یک تا دو سال

مرحله چهارم یک مرحله ی انتقالی و یا جا به جایی است که در آن درد و رنج به جا مانده از رابطه ی گذشته ی خود را التیام می دهید و خود را با استحکام و ثبات هرچه بیشتر در رابطه با زندگی خود تثبیت می کنید.

دیگر به یادتان نمی آید که رابطه ای داشته اید. تا بدین جا ساختار اجتماعی جدیدی دور و اطراف خود ایجاد کرده اید. دوستان جدیدی ، علائق و عشق جدید، سمت و سو اهداف جدیدی برای خود پیدا کرده اید. از مشخصات دیگر این دوران این است که نامزد / همسر قبلی شما به شکل جدیدی از رابطه در آمده که اغلب اوقات مشکلی ندارید. پس می نوانید بگویید زندگی جدیدی شروع شده و از آن لذت ببرید.

خصوصیات و ویژگی های دوران التیام

 • شما عادت ها و الگوهای رفتاری جدیدی را بر اساس نتایج و درس های آموخته شده از اشتباهات گذشته ی زندگی خود کسب کرده اید.
 • مردم از شما نمی پرسند حالتان چه طور است و مشغول چه کاری هستید، چه اتفاقی افتاده و غیره.
 • آماده اید که عشق بورزید و عشق دریافت کنید.
 • به ندرت و کمتر راجع به همسر / نامزد قبلی خود فکر می کنید. کمتر احساسات و خاطرات تلخ و شیرین گذشته به سراغ شما می آید : شاید یکی دوباره در ماه.
 • ئر زندگی جدیدی که آغاز کرده اید ، احساس خوشحالی و خوشبختی می کنید.

پشت سر گذاشتن این چهار مرحله می تواند یک سال یا 5 سال به طول انجامد. این کاملا بستگی به خودتان دارد که چقدر تمایل دارید تا گذشته را فراموش کرده و آن را پشت سر بگذارید و برروی احساسات خود کار کنید و آن را حل و فصل نمایید و از ابزارهای ارائه شده برای التیام رنجش ، یاس و سر خوردگی که در رابطه با گذشته ی خود داشته اید، استفاده کنید. گذراندن این مراحل کار ساده ای نیست، اما قرار نیست تا ابد ادامه پیدا کند و حتی قبل از این که متوجه باشید خواهید دید، کسی به شماعشق می ورزد.

چگونه روابط خود را با نامزد / همسر قبلی خود التیام بخشید

بخشی از فرآیند التیام از یک رابطه، موط بر التیام از نامزد / همسر قبلی شما است.

چنان چه احساسات منفی خود را نسبت به نامزد/ همسر قبلی خود التیام نبخشیده اید، این احساسات حل و فصل نشده را با خود بهرابطه ی بعدی خواهید برد.

نشانه های زیر به این معنی است که هنوز نسبت به احساسات ناخوشایند خود از نامزد / همسر قبلی تان التیام نیافته اید:

1-هم چنان او را مسئول آنچه اتفاق افتاد می دانید و به همین دلیل او را سرزنش می کنید.

2- مدام پشت سر او به دوستان و اطرافیان خود از کارهای منفی او می گویید.

3- احساس قربانی بودن می کنید.

4- می خواهید از او انتقام بگیرید و یا شاهد بدبختی او باشید.

5- احساس می کنید آنچه اتفاق افتاد، منصفانه نبود.

6- از دست تمامی مردها و زن های دیگر به خاطر آنچه نامزد / همسر قبلی شما مرتکب شده بود، عصبانی هستید.

7- احساس می کنید وقت و انرژی خود را در آن رابطه هدر داده اید.

چگونه رابطه ی خود را با نامزد / همسر قبلی مان التیام بخشیم

1-نامه های محبت آمیزی از طرف خود به او و همچنین از طرف او به خودتان بنویسید تا تمامی احساسات منفی که در خود دارید رابا این کار تخلیه کرده و بتوانید به هسته ی مرکزی و یا همان عشق برسید.

2- با دوستان یا یک روان درمانگر و یا حتی نامزد / همسر قبلی ( در صورت امکان ) راجع به آنچه بین شما گذشته صحبت کنید و نیز راجع به این وقایع با خود بیندیشید، تا این که تمام و کمال این حقیقت که هر دو به طرزی کاملا مشابه در عدم موفقیت و شکست رابطه ی خودتان سهیم بوده اید را درک کنید.

3- از طرف خودتان به خودتان یک نامه ی محبت آمیز بنویسید و تمامی اشتباهاتی که مرتکب شده اید را در آن ذکر کنید، تا این که بتوانید خودتان را کاملا ببخشید.

4- نامزد / همسر قبلی خود نامه بنویسید و یا با او صحبت کنید و از او بخواهید بخاطر تمامی بی صداقتی ها ، بی احساسی ها و یا عدم همکاری ها و غیره شما را ببخشد.

5- از تمامی امکانات و ابزار هایی که در اختیار دارید استفاده کنید . از یک مشاور و یا یک روان درمان گر و یا نامزد / همسر قبلی خود کمک بگیرید تا بتواند رفتار او را درک کرده و او را به خاطر آنچه که به شما نمی داد، ببخشید.

هرچه زودتر خود و نامزد / همسر قبلی تان را ببخشید، چرا که زودتر می توانید عشق جدیدی را به سوی خود جذب کنید.

به خاطر داشته باشید، بخشش به این معنا نیست که تمامی احساسات منفی را در خودتان سرکوب کرده و به خودتان بگویید، (( اشکالی ندارد، من می بخشمت)). بخشش به ابن معنا است که از تمامی لایه های احساسی ، خشم ، رنجش، ترس و احساس گناه بگذرید تا بتواید مجددا به عشق و علاقه نسبت به یک انسان دیگر دست پیدا کنید.

هرگز برای التیام ، عجله نداشته باشید. در عوض کارهایی را که می بایست انجام دهید را انجام دهید تا به درک و بخشش واقعی برسید.

بعضی از مردم بخشش را با تایید اشتباه می گیرند:(( من تورو می بخشم به من خیانت کردی، مسئله ای نیست این کار را کردی.))

ببخش، هرگز به این معنا نیست که شما رفتار دیگران را تایید می کنید. بلکه صرفا به این معنا است که می توانید درک کنید که چرا این کار را گرده اند و انگیزه ی آن ها چه بوده، سهمی که خود نیز در اتفاق پیش آمده داشته اید را هم ببینید. در ضمن ببخش به این معنا است که می توانید برای او آرزوی خوشبختی کنید، تا بتواند از تجاربی که در گذشته پشت سر گذاشته استفاده کرده و به انسانی بهتر و مهربان تر بدل شود.

هنگامی که دیگران را علی رغم کاستی ها و عیب و نقص هایشان می بخشید، در واقع کاستی ها و اشتباهات خود را بخشیده اید.

التیام رابطه با نامزد / همسر قبلی لزوما به این معنا نیست که قرار است در آینده دوستان خوبی برای هم بمانید ، بلکه فقط به این معنا است که احساسات منفی که نسبت به او در خود تجربه می کردید را تخلیه و حل و فصل کرده اید و به درک و بخشش رسیده اید.

هنگامی که برای التیام روابط گذشته ی خود تلاش می کنید، این شما هستید که برنده خواهید شد.

بازدید 1360 بار
Share

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196