حقوقی رایگان در واتساپ 300x150

09379629135

9b9787fb5209b99c3207554a341e3f32

توصیه هایی به مردان در رابطه با زنان

توصیه هایی به مردان در رابطه با زنان

 • او را از عشق و محبت خود خاطر جمع کنید.

در اکثر جوامع امروزی ازدواج بدون محبت، علاقه و عشق محکوم به شکست است. عشق در ابتدا همچون نهالی جوان و بسیار حساس است که با مراقبت و نگهداری فراوان در نهایت به درختی تنومند و استوار تبدیل می شود و در برابر تغییرات و شرایط نامساعد مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. ولی برای بقا و شادابی همچنان نیازمند آبیاری، هرس و نگهداری است.

 • عوامل برانگیزننده شک و تردید در زنان در محبت و عشق همسر ( احساس عدم امنیت):

مردها غالبا تصور می کنند که وفاداریشان به همسر و تلاش و کوششان برای تامین مایحتاج خانواده برای نشان دادن علاقه و محبت شان به همسر و خانواده کافی است. اما غافل از اینکه اشتباه می کنند، اینها نشانه ی تعهد و مسئولیت پذیری تلقی می شوند و نه عشق و محبت. عشق یعنی دوستی و محبت بی قید و شرط و ابراز عشق و محبت یعنی بوسیدن، در آغوش گرفتن، بیان کلمات عاشقانه و دوستانه تعریف و تمجید، رعایت حرمت معشوق ... و نه فقط کمک در کارهای خانه و یا کادو گرفتن.

به عبارت دیگر زنها نه تنها به صورت منطقی و عقلانی بلکه به صورت احساسی عاطفی نیز دریابند که مورد محبت و علاقه قرار دارند.

عوامل اصلی که باعث بروز شک و تردید در مورد علاقه و عشق همسر می شوند، عبارتند از:

 • اختلاف و مشاجره:

به دلایلی همچون مطلق گرایی( سیاه و سفید دیدن همه چیز) کمال پرستی و نه کمال گرایی، و بینش و برداشت غلط از مفهوم عشق و ازدواج. اکثر زنان و بسیاری از مردان هر نوع اختلاف و مشاجره میان خود و همسرشان را نشانه ای دال بر کاهش یا فقدان محبت و علاقه تلقی می کنند. موضوع مهم در رابطه با اختلافات زناشویی که نادیده گرفتن آن می تواند موجب بدتر شدن حس عدم اطمینان زن نسبت به علاقه و عشق  همسرش به او شود، سرپوش گذاشتن بر روی مشکل و اختلاف و یا سکوت از طرف مرد است. غافل از اینکه چنین روشی باعث می شود تا اختلافات همچون آتش زیر خاکستر در زمانها و مواقع بحرانی ریشه و بنیان زندگی اشتراکی را سوزانده و نابود کند.

 • کاهش ذخیره روانی:

یکی از اجزا و هسته های اصلی حرمت عزت نفس .احساس ارزشمند بودن است.اگرچه حس ارزشمندی و خوب بودن یک احساس و باور درونی است  ولی برای دوام و بالا بردن آن بایستی دائما آبیاری ئو تقویت شود.

آقایان معمولا از طریق کار و فعالیت های خارج از خانه و موفقیت های بدست آمده(هرچند بصورت تشکر یک مشتری یا همکار یا گرفتن حقوق و پاداش و یا تامین نیازهای خانواده و ...باشد)پیامهای مثبتی را هر روز یا هرزچند گاهی دریافت میکنند ولی خانم ها (خصوصا خانه دار)کمتر از چنین پیامهای مثبت و اثر گذاری بهره مند میشوند(خصوصا اینکه مسئولیت های خانه داری عموما کسل کننده و در صورت وجود بچه،معمولا تنش زا نیست هستند تا آرامش دهنده و دلگرم کننده)و در اینجا است که نقش همسر و دیگر اعضای خانواده در تقویت چنین حسی در خانم خانه بسیار مهم و کلیدی است. (ولی متاسفانه بسیاری از مردها از آن قافل هستند ).

نکته:یکی از شایعترین مشکلات زنا شویی و ریشه بسیاری از طلاق ها،احساس عدم امنیت و اطمینان خاطر از عشق علاقه زوجین به یکدیگر (خصوصا زنان به مردان)است.

3-غیبت های مکرر :

برحسب ویژگیهای شخصیتی و احساسی فرد و نیز نوع رابطه ی بین زوجین،این ضرب المثل که"از دل برود هر آنکه از دیده رود"در مورد بسیاری از زوجین صداق بوده و دوره های غیبت و دوری های طولانی مکرر همسر (مشاغلی همچون خلبانی،پزشکی،شیفت کاری شبانه و ...)میتواند موجب بروز شک و تردید در علاقه و محبت در همسر شود(مگر اینکه با تمهیداتی که بعدا ذکر خواهد شد،اثرات چنین موقعیت های منفی را کاهش داد).

 • موضوعات حل نشده گذشته:

شک و تردید و بلاتکلیفی خورنده روح و روان بوده و آرامش را از فرد می گیرد و همچنان که ذکر شد حافظه احساسی عاطفی خانمها بسیار قوی است و هر نوع مسئله و مشکل حل نشده در گذشته چه در سطح ناخودآگاه و چه به صورت خودآگاه نقش یک خار را در ذهن فرد بازی می کند و با کوچکترین تلنگری درد و ناراحتی آن تازه و شکوفا می شود تا اینکه آن خار از ذهن او خارج شود. یکی از اشتباهان بزرگ آقایان فرار از طرح مشکلات و یا سرپوش گذاشتن بر روی آنهاست.

 • راهکارهای موثردر تقویت حس امنیت و اطمینان در همسر: هیچ حسی قویتر، شیرین تر و دلپذیر تر از مورد محبت و علاقه قرار گرفتن نیست. چنین حسی می تواند انسان را به عرش اعلی ببرد. و همچنان که ملاحظه شد این حس و نیاز در خانمها قوی تر و بیشتر است ولی آقایان را نیز شامل می شود.
 • ابراز علاقه و محبت را جزو کارهای روزانه یا هفتگی خود قرار دهید: اگرچه ابراز محبت و علاقه حتی با بیان کلمات ساده و یا رفتارهای ساده عادتی ( دوستت دارم، در آغوش گرفتن، بوسیدن، گل دادن) نیز خوب و موثر هستند ولی زمانی در اعماق جان فرد نفوذ می کنند که همراه با شوق و احساس و هیجان باشند و از اعماق جان فرد نفوذ می کنند که همراه با شوق و احساس و هیجان باشند و از اعماق وجود شخص برآمده باشند. برای رسیدن به این سطح از اشتیاق بایستی ابتدا دو مشکل یا اشتباه را از خود برطرف کنیم: (1) بسیاری از ما بیشتر به فکر نداشته ها هستیم. به عبارتی دیگر ما بسیاری از نعمتها و چیزهای خوبی را که داریم نادیده گرفته و آنها را امری قطعی و مسلم می پنداریم. (2) اکثر ما بجای آنکه در زمین راه برویم در آسمانها سیر و سفر می کنیم و دائما بدنبال مقایسه همسر خود با جفت خیالی و رویایی و یا ایده ال مان هستیم. در حالیکه غافل از این هستیم که انسان بدون عیب و نقص کامل وجود ندارد مگر در رویا. ازدواج خوب ساختن است و نه صرفا داشتن و زمانی که با بررسی درست و کامل دست به انتخاب همسر می زنیم بایستی پس از اقدام به مستحکم کردن این ارتباط کرده و دست از قیاس برداریم.
 • در مواقع کشمکش و اختلافات نیز او را مطمئن کنید: در مواقع جر وبحث و مشکلات او را مطمئن سازید که ماهیت ارتباط و پیوندتان همچنان استوار است و فقط به دلایل اختلافات و تفاوتها بایستی با گفتگو در اطلاح آنها بکوشید و این مسئله موضوعی کاملا طبیعی است . در مواردیکه بسیار به ریخته و عصبانی هستید و می خواهید تنها باشید، صراحتا به او بگویید نه بدلیل او، بلکه بدلیل وضعیت روحی خود در حال حاضر آمادگی گفتگو را نداشته و نیاز دارید تا برای تمدد اعصاب و تجزیه و تحلیل مسائل برای مدتی خلوت کنید.
 • خانمها در مواقع ناراحتی به همدم نیاز دارند نه خلوت: برخلاف اکثر آقایان بیش از 90 درصد خانمها ئر مواقع ناراحتی نیاز به یک همدم و آغوش گرم و صمیمی و گوش شنوا دارند نه کنج خلوت.
 • در مواقعی که همسرتان خواستار گفتگو می شود، بدون اینکه موضع دفاعی بگیرید، همچون یک دوست صمیمی عمل کرده و او را بشنوید و هیچگاه سعی در نادیده گرفتن شکوه و گلایه او و یا منحرف کردن موضوع و سرپوش گذاشتن روی آن نکنید.
 • همچون دوران آشنایی و نامزدی عمل کنید: لحظه ای به عقب بازگردید و رفتار خود را برای جلب رضایت و محبت او بخاطر بیاورید، سعی کنید تا آنجا که می توانید حداقل در برخی زمینه ها بدرجاتی آنچنان عمل و رفتار کنید .
بازدید 388 بار
Share

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196