حقوقی رایگان در واتساپ 300x150

09379629135

9b9787fb5209b99c3207554a341e3f32

میخواهید مردی را مجبور کنید که شما را دوست داشته باشد؟

میخواهید مردی را مجبور کنید که شما را دوست داشته باشد؟ سعی دارید او را تغیر بدهید؟ چه بخواهید چه نخواهید، او خودِ خودش است، پس سعی نکنید او را به کسی که نمی‌خواهند باشد تبدیل کنید. نمی‌خواهم بگوییم زندگیتان را همانند یک احمق برای تغییر دادن عادت های نامناسب مردی تلف میکنید،بلکه میخواهم بگویم تلاش کردن برای تغیر مردی کع خودش نمیخواهد تغیر کند، ممکن است در بلند مدت باعث رنجیده شدت خودتان شود.

درک میکنم که می‌خواهید مردی بهتر شود یا اینکه از او می‌خواهید رفتار های بچگانه اش را کنار بگذارد، اما بعضی از مرد ها دوست ندارند تغیر کنند و عده ای هرگز به این تغییر تمایل پیدا نخواهد کرد. بعضی از مرد ها چیزی را که هستند دوست دارند و با آن مشکلی ندارند.

به یاد دارم روزی سعی نیکردم نامزدم را تغییر دهم. از او می‌خواستم این گونه رفتار کند یا آن گونه رفتار نکند. می‌خواستم کلاسیک لباس بپوشد،چرا که جیب های شل و ول شلوارش را اصلا دوست نداشتم.

او ریش هایش را بلند می‌گذاشت و من این گونه ریش گذاشتن را

نمی پسندیدم. رسیدگی او به سر ووضعش مطابق میل و سلیقه من نبود‌. اصلا مهم نبود که چقدر سعی می‌کردم او را تغییر بدهم، چون اصلا به حرف هایم گوش نمیکرد.

گاهی اوقات بخاطر ظاهرش تا حد توهین پیش میرفتم ، چون فکر میکردم سر انجام روزی از این رفتار من خسته خواهد شد و در نهایت طوری که من دوست دارم لباس خواهد پوشید.

فکر میکردم اگر شیوه لباس پوشیدن او را مسخره کنم ، در نهایت شلوار مناسب تری می‌پوشد، شاید اگر کنی غر میزدم، متوجه میشد و بیشتر اصلاح میکرد. شاید اگر کمی بیشتر بحث میکردم، آن کفش های ورزشی اش را هر زمانی نمی پوشید.

اشتباهم دقیقاً همین جا بود؛ این که سعی می‌کردم مردی را که انگار پروژه کاری من بود تغیر دهم. به جای اینکه خیلی راحت او را به عنوان مرد زندگی ام قبول کنم، سعی می‌کردم او را وادار به کار هایی که تمایلی به انجام دادنشان نداشت و با این کار فقط بارها و بارها ناراحتش کردم.

مسئولیت پذیر بودن در ذات زن ها قرار دارد و ما گاهی اوقات فکر میکنیم با روش خودمان عملکرد درستی داریم، اما حقیقت این است که وقتی ارزش مردی را پایین می آوریم، فقط به خاطر این که مطابق میل ما عمل نکرده است، عزت نفس او را زیر سوال می‌بریم. با مردان نباید این گونه رفتار شود، مخصوصا زمانی که خودمان نمی‌پذیریم کسی با ما چنین رفتاری را داشته باشد.

با توجه به تجربه ای که داشته ام، وقتی شما در نهایت مردی را مجبور میکنید به فردی تبدیل شود که خودش نیست، روزی او دقیقا همین کار

را با خود شما انجام خواهد داد؛ مانند زمانی که نامزد قبلی ام این کار را با من انجام داد.

انگار همبن دیروز بود که به من گفت: (از من می‌خواهی این کار را انجام دهم و به آن مکان بروم، در حالی که این چیزی نیست که من می‌خواهم باشم، و این کاری نیست که من می‌خواهم انجام دهم. من تمام سعی ام را می کنم که خوشحالت کنم، اما انگار بیشتر ناراحتت می‌کنم.)

فکر میکردم که دارم کار درستی انجام میدهم، فکر می کردم یه رشد و پیشرفت او کمک می کنم، ولی در واقع، تنها کاری که داشتم می‌کردم، خراب کردن رابطه ام بود و سرانجام رابطه ام خدشه دار شد و به اتمام رسید.

این اثبات می‌کند که اگر سعی کنید حتی جزئی ترین عادت های مردان را تغییر دهید، این امر فقط کار را خراب تر می‌کند.

او می خواهد شما درکش کنید و به خاطر آن کسی که هست به او افتخار کنید و توهین کردن به او فقط شما را نزد او کم ارزش می‌کند، حتی ممکن است تمام علاقه اش را نسبت به شما از دست بدهد.

نیازی نیست از او انتقاد کنید یا برای اینکه به او چیزی را بفهمانید کاری کنید که احساس حماقت کند.

احترام نگذاشتن به او فقط باعث بدتر شدن شرایط خواهد شد. اگر رفتاری هست که می‌خواهید آن را تغییر دهد،سعی کنید آن را مؤدبانه تر بیان کنید، این‌گونه او احساس مطلوبی  نسبت به خودش پیدا می‌کند و شما هم به چیزی که می‌خواهید می‌رسید.

نظرتان چیست که این‌گونه از او تعریف کنیم و بگوییم چقدر این کفش به لباسش می اید؟ یا حتی این که از مدل موی امروزش تعریف کنیم؟

کوچکترین حرکت شما موقع حرف زدن می‌تواند تغییر چشمگیری در رفتار او به وجود بیاورد.او نیاز ندارد که به او دروغ بگویید. اگر خوب به نظر نمی‌رسد اصلا نظر ندهید، مگر اینکه خودش نظر شما را در مورد تیپ امروزش بپرسد .

نکته اینجاست که هرچه بیشتر بتواند به طریقی از ظاهر و رفتارش تعریف و تمجید کنید، نگرش او نسبت به شمابیشتر تغییر میکند.

اینکه چگونه‌ مطالبی را بیان کنید و از آن‌ها تقاضا نکنید، نکته بسیار مهمی است و تفاوت بسیاری وجود دارد که شما برای بیان احساساتتان از لحن پرخاشگرانه استفاده می‌کنید یا لحن آرام.

اگر کمی مهربان تر باشید، باعث می‌شود که وقتی به حرف هایتان گوش می‌دهد احساس راحتی بیشتری کند . به یاد داشته باشید طوری که شما چیزی را به او متذکر می‌شوید،

می‌تواند نوعی مرد را برانگیزد که آن تغییرات را در خودش به وجود بیاورد. امتحان کنید، خواهید دید که از او مرد شایسته ای خواهید ساخت.

منظور این است که در هر رابطه ای هدف نباید این باشد که سعی کنید شریک زندگی تان را تغییر دهید . هدف از ارتباط بای پیشرفت کردن در کنار یکدیگر و ساختن رابطه محکم باشد؛ به عنوان مثال، وقتی سعی می‌کنید او را تغییر دهید ، چون فکر می‌کنید دارید کار درستی انجام می دهید، فقط ممکن است با این کار او را برای همیشه از خود دور کنید.

ممکن است این کارتان باعث شود که به او بیشتر از قبل استرس وارد کنید و نقطه‌ی باخت همین جاست که ممکن است تصمیم بگیرد برای همیشه شما را ترک کند .

اگر نمی خواهید شما را تغییر دهد ، پس چرا مجبورش می‌کنید به خاطر شما تغییر کند؟ مردی که بخواهد بهتر عمل کند و تمایل داشته باشد که رابطه پر و بال بگیرد تمام،کار های لازم را در یک فرصت مناسب انجام خواهد داد.هیچ وقت نمی‌توانید او را مجبور به کاری کنید که خودش نمی‌خواهد آن را انجام دهد.

زمانی که مدام روی شکست ها و عیب هایش مانور می‌دهید، ممکن است مشکلات مهم خودتان را نادیده بگیرید. شاید عجیب به نظر برسد، اما با تغییر دادن مردتان در او عقده روحی ایجاد می‌کنید و در نهایت متوجه خواهید شد که مشکل از او نیست،مشکل از خود شماست؛ پس مواظب باشید.

بازدید 127 بار آخرین ویرایش در شنبه, 31 تیر 1402 ساعت 08:41
Share
محتوای بیشتر در این بخش: « رهایی از وابستگی های ناسالم

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196