حقوقی رایگان در واتساپ 300x150

09379629135

9b9787fb5209b99c3207554a341e3f32

دزدی چیست؟

بطور کلی گرفتن مال و ثروتی که مال دیگری است،به صورت پنهان واز آن خود کردن آن مال و ثروت را می توان دزدی نامید.

دزدی سبب به خطر انداختن امنیت ملی جامعه،تن پروری و عدم تن دادن به کار و تلاش در افراد و احساس آبرو ریزی و ملامت وجدان و خجالت و شرمندگی می شود.

دزدی انواع و علتهایی دارد و بر حسب گروه سنی کسی که دست به این عمل می زند،از نظر کیفی متفاوت می شود.علت دزدی در عالم بزرگسالان با آنچه در عالم کودکان روی می دهد متفاوت است.بزرگسالان معمولا با اراده و تصمیم خود و با آگاهی از عواقب آن دست به دزدی میزنند و میخواهند بدون کار و تلاش و بی دردسر به هدف برسند. بزرگسالان اغلب این عمل را با ترس و آگاهی از مجازات و تنبیه انجام می دهند.در حالی که دزدی نزد کودکان و نوجوانان انگیزه ها و علت های دیگری دارد.مهمترین علت این عمل نزد کودکان عدم آگاهی آنان از موضوع مالکیت است.حتی تا حدود سن 8 سالگی که کودکان با مفهوم مالکیت آشنا می شوند هنوز نمی تواند به وسوسه های درونی خود درباره دستیابی به اموال دیگری و یا  تصاحب آن برایش هنوز جا نیفتاده است.

معمولا این گروه از کودکان بدون توجه به ارزشهای مادی یک شی به صرف جذاب و جالب بودن آن میل به تصاحب آن پیدا میکنند و به داشتن آن اقدام می کنند.

<

چگونه رفتار کودکمان را بهبود ببخشیم ؟

کودکان را تشویق کنید به جای این که همیشه از راههای امن حرکت کنند خطر پذیر باشند. کودکانی که از ریسک پرهیز میکنند همیشه دارای اعتماد به نفس پایینی هستند زیرا هرگز احساس موفقیت واقعی را درک نمیکنند. اگرچه ممکن است این گونه به نظر برسد که ریسک پذیری ربطی به اعتماد به نفس ندارد اما به خاطر داشته باشید که گفتن عبارات زیر به دلیل ترس از انجام کارهای جدید و ترس از شکست است از همه چیز بدم میآید یا نمی توانم آن کار را انجام بدهم. اگر میخواهید فرزندانتان اعتماد به نفس داشته باشند به آنها تمرین موفقیت بدهید. بدین ترتیب که آنها را تشویق به انجام کارهایی کنید که قبلاً انجام نداده اند مرتب به آنها بگویید که شکست چیز طبیعی است و عدم موفقیت در یک کار به معنی شکست انسان نیست به عنوان مثال کودک خود را تشویق کنید تا دو بار عرض استخر را زیر آبی برود و به جای این که به او بگویید این کار خطرناک است او را تحسین کنید به جای این که دایم تکرار کنید مواظب باش ممکنه نتونی انجام بدی بگویید: (یااله امتحان کن)

یادتان باشد این عبارت که میگویند ببین ،بابا مامان و تحسینی که دوست دارند از شما بشنوند به آنها کمک میکند تا باور کنند که شایسته و با لیاقت هستند. در حالی که هیچ نیازی ندارند که کسی آنها را تماشا کند. آنها وقتی کوچک هستند نیاز به تأیید و قوت قلب دارند تا تصویری از خود بسازند که وقتی بزرگ شدند دایم نیاز به تأیید نداشته باشند . آنها را تشویق کنید تا پیشرفت کنند و کارهای جدید را امتحان کنند و حتماً چند دقیقه ای کار آنها را تماشا کنید و به آنها بگویید چقدر نزد شما مهم و عالی هستند. این مطلب برای آن تصویری که آنها از خود میسازند بسیار مهم است مطمئن باشید.

نگذارید کودکان خود را تحقیر کنند هر وقت عبارات زیر را از آنها شنیدید من هیچ کاری نمیتوانم انجام دهم. من زشت هستم، من خیلی لاغر هستم. من نمی توانم دو چرخه سواری کنم در واقع به شما پیام داده میشود که عزت نفس آنها را بالا ببرید در این مواقع نیازی به ارائه سخنرانی طولانی نیست فقط باید آنها را با عبارات مثبت تشویق کنید، مثلاً: «اگر از ذهنت استفاده کنی همه کار میتونی انجام بدهی، اگر تلاش کنی میتونی آن مسأله ریاضی را حل کنی»، «اگر کمی دقت کنی از عهده آزمون بر می آیی بیا امتحان کنیم زود باش چرا فکر میکنی بلد نیستی؟ امتحان کن.

پس از جملات ساده و مثبت تأکیدی که اعتماد به نفس کودک را بالا می برد استفاده کنید اگر بچه ها این گونه جملات را مرتب بشنوند جملات مثبت تر را هم خواهند پذیرفت هر وقت کسی در خانواده میگوید: من نمیتوانم کاری را انجام دهم این را هم میشنوم که یکی دیگر از اعضای خانواده میگوید موفقیت از میتوانمها به دست میآید نه از نمیتوانمها این عبارت شعار ساده و کوتاهی است اما برای این که انسان بتواند یک کودک را برای انجام کاری به تلاش وا دارد، بسیار کارآمد و مؤثر است.

کمک های اولیا ءو معلمان به کودکان برای غلبه بر کمرویی

روش های مختلفی برای کمک به کودکان برای غلبه بر کمروئیشان وجود دارد.برخی از آن ها ممکن است برای بعضی کودکان موثرتر از بقیه باشد.

1-با کودکانتان در مورد هنگامی که خودتان که کمرو و خجالتی بودید صحبت کنید.هنگامی که کودکان کمرو احساس بدی نسبت به کمرو بودن پیدا می کنند بیشترو بیشتر اعتماد به نفس خود را از دست می دهند.پدر و مادر می توانند این تاثیر منفی را با بازگو کردن خاطراتی از موقعی که خودشان خجالتی بودند،خنثی کنند.

2-برای کودکان توضیح دهید که منافع رفتارهای اجتماعی چیست.کودکان هنگامی که انتظار فایده بردن از یک رفتار را داشته باشند تمایل به انجام آن پیدا می کنند.مثل دوست بیشتری پیدا کردن،تفریحات بیشتری داشتن و لذت بردن بیشتر از محیط مدرسه و فعالیت های اجتماعی بپردازند.

3-هنگامی که کودکان از تعامل با دیگران واهمه دارند با آنها همدلی نشان دهید.یک روش کمک به کودکان در زمینه کنترل ترسشان از برخی موقعیت های اجتماعی نشان دادن همدلی با آنها هنگامی که از تعامل با دیگران واهمه دارند است.بنابراین، اگر مثلا کودکی به دلیل کمرویی از رفتن به زمین ورزش و بازی کردن با دیگران سرباز زد،پدر مادر میتوانند به او بگویند"من احساس تو را به خوبی درک میکنم. من هم خودم گاهی چنین احساسی داشتم"

مقدمه :

تجربه عاشق شدن معمولا اولینبا در سنین نوجوانی اتفاق می افتد اما ممکن است در سال های بعد یعنی اوایل بزرگسالی نیز روی دهد .با افزایش سن این پدیده کمتر اتفاق می افتد و در صورت وقوع نیز شیوع برخورد بزرگسالان متفاوت است .آمچه سبب میشود کسی عاشق دیگری شود ساختن تصور آ رمانی از طرف مقابل و اغراق کردن در ویژگی های منفی وی است . برخی روانشناسان معتقدند افراد عاشق ، من آرمانی خود را در فرد معشوق میبینند .

*انواع عاشقی :

در هر حال پدیده عشق که تحت تاثیر فرایند روانشناختی آرمان سازی است در برخی موارد یک طرفه است یعنی یک طرف به شدت به دیگری عشق میورزد و طرف مقابل ممکن است چنین احساسی نداشته باشد . گاهی نیز عشق و علاقه دو طرفه است اما یکی از دو طرف علاقه بیشتری به طرف مقابل دارد و اگر این روابط در هم بشکند طرفی که سرمایه گذاری عاطفی بیشتری کرده است بیشتر آسیب خواهد دید .

در هر صورت جدایی و دل کندن دشوار است و انتظار این که فرد عاشق بتواند بدون تحمل رنج از فرد محبوب دل بکند انتظاری بیهوده و غیرممکن است . در واقع ججدایی مانند سوگواری در غم از دست دادن یکی از نزدیکان است . در این موارد بهتر است فرد به مشاور و روانشناس متخصص مراجعه کند .

استرس و سلامت روان

یکی از رایج ترین مشکلاتی که همه ما در سنین مختلف با آن مواجه مواجه هستیم استرس یا فشار روانی است.اهمیت استرس را از آنجا میتوان یافت که بنا بر گفته تعدادی از دانشمندان ریشه تمامی بیماری های موجود در انسان ها با استرس های زندگی در ارتباط است.

تعریف:

استرس را میتوان بعنوان یک تجربه هیجانی که با تغییرات جسمانی ،روانشناختی و رفتاری همراه است و در برخورد با رویدادهای زندگی به وجود می آید تعریف نمود.

<

علل رفتارهای پرخاشگرانه در کودکان

         عوامل ژنتیکی1

پژوهش‌های تخصصی اغلب نشان می‌دهند که بیشتر کودکان پرخاشگر، والدین پرخاشگر دارند. اگرچه پرخاشگری بیشتر تحت تاثیر عوامل ژنتیکی است تا عوامل محیطی، اما والدینی که دچار تغییرات خلقی هستند باید روی رفتار‌شان کنترل داشته باشند.

 اختلال بیش فعالی یا ADHD بزرگسال

اختلال نقص توجه و بیش فعالی بزرگسالان یک اختلال روانی است که به صورت
اختلال در حفظ تمرکز فکری و بیش فعالی و رفتارهای تکانشی و غیرعادی بروز
می کند. علایم اختلال نقص توجه و بیش فعالی در بزرگسالان می تواند به مواردی
مانند روابط ناپایدار، عملکرد نامناسب کاری و تحصیلی و اعتماد به نفس پایین

اختلال کم توجهی - بیش فعالی(ADHD)

.یک بیماری مزمن است (ADHD) اختلال کم توجهی - بیش فعالی

این بیماری عمدتا کودکان را درگیر می کند ، اما می تواند بزرگسالان را نیز درگیر کند. این بیماری می تواند بر احساسات ، رفتارها و توانایی یادگیری چیزهای جدید تأثیر بگذارد.

کودکان دراولینسال زندگی خود رشد چشمگیری دارند.وزن آنها به 3برابروزن تولد می سد.اصول راه رفتن و صحبت کردن را فرا می گیرند و با نزدیکان خود ارتباط برقرار میکنند.تغییرات بارز در ظرفیت کودک برای نظم پذیری خواب و بیداری نشانگر رشد او در این زمینه هاست.

مرحله اول: از تولد تا سه ماهگی

والدین می توانند به الگوهای رفتاری مربوط به خوابیدن نیز پی ببرند.اگر والدین مقدمات خوابیدن را در اوقات مناسب فراهم کنند کودکان به تدریج عادات منظم خوابیدن را فرا می گیرند.کودکی که الگوی خواب منظم داشته باشد شبها بیشتر می خوابد ورزها بیشتر بیدار میماند و به جای خواب خرگوشی گاه و بیگاه در روز خواب های نیمروزی منظمی خواهد داشت.

طی سه ماهه اول زندگی  کودک 16 تا 17 ساعت در روز میخوابد.مدت خواب و بیداری بطور مساوی در 24 ساعت شبانه روز تقسیم می شود. معمولا 3 ساعت خواب با 1 ساعت بیداری همراه است.اینالگو با چرخه تغذیه ارتباط مستقیم دارد.وقتی کودک کاملا سیر باشد میخوابد و زمانی که گرسنه باشد بیدار می شود و تا مدت کوتاهی بعد از تغذیه بیدار می ماند.در این سن کودک در مقابل خواب مقاومتی ندارد.

والدین می توانند از این چرخه طبیعی برای ایجاد الگوهای خواب کمک بگیرند.بعد از یک ساعت بیداری والدین باید کودک را بنحوی بخوابانند.برای این کار میتوان عوامل محرک را کاهش داد یا کودک را به اتاق تاریک و آرام برد.اگر کودک همواره در یک مکان بخوابد،عادات خواب در او بهتر شکل میگیرد و مکان خواب به تدریج خوابیدن را برای او تداعی میکند.اتاق کودک نباید ضد صدا باشد و شمانباید نگران زنگ تلفن باشید.وقتی کودک به خواب نیاز داشته باشد با قابلیت طبیعی خود محرک های مزاحم را نادیده میگیرد.

علت افسردگی کودکان چیست؟
دلیل افسردگی کودکان نیز مانند بزرگسالان، ترکیبی از عوامل مختلف است. ترکیبی از مشکلات و عواملی مانند
• فقدان سلامت فیزیکی
• رویدادهای ناخوشایند
• سابقه خانوادگی
• عوامل ژنتیکی
• عوامل محیطی
• اختلالات بیوشیمیایی
افسردگی یک حالت گذرا نیست و در کودکان و بزرگسالان به صورت خودبه‌خود درمان نمی‌شود.

افسردگی در کودکان چه علائمی دارد؟
مشخصات کودک افسرده مانند علائم افسردگی در دوران نوجوانی و بزرگسالی است. برخی از این نشانه های کودک افسرده عبارتند از:
• احساس ناراحتی، کج‌خلقی یا غم و اندوه که در چهره‌ کودک مشهود است. (اشک ریختن)
• تغییر و اختلال در اشتها کودک به طوری که منجر به افزایش یا کاهش وزن او شود
• تغییر و اختلال در خواب کودک به شکل کم‌خوابی یا خواب زیاد
• پریشانی یا عقب ماندگی (بیقراری یا احساس کندی)
• خستگی و کاهش انرژی
• ضعف در تفکر یا تمرکز
• احساس گناه و بی‌ارزش‌بودن و سرزنش خود
• فکر‌کردن درباره مرگ و خودکشی
• اختلال در عملکرد تحصیلی
• خستگی مداوم
• زود عصبانی شدن
• دردهای بدنی (مانند شکم‌درد و سردرد) که با درمان‌ها متوالی بهبود نمی‌یابد
• رفتارهای خطرناک و یا نگرانی کمتر برای ایمنی و سلامتی خود (نمونه هایی از رفتارهای مخاطره‌‎آمیز در کودکان شامل بازی‌های خطرناک، مانند بالا رفتن بیش از حد یا دویدن وسط خیابان است.)<

صفحه1 از6

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196