زندگی     جنسی    مردان

چرخه پاسخ جنسی

پاسخ جنسی در انسان دارای چهار مرحله است که عبارتند از: مرحله انگیختگی، مرحله فلات، مرحله اوج لذت جنسی ومرحله فرو نشینی.

مرحله انگیختگی مرحله ایی از پاسخ جنسی است که در آن فرد در پی یک تحریک جنسی یا روانی،کشش جنسی را در خود احساس می کند که در غیاب تحریک وجود نداشته است. در مرحله فلات،به شرط ادامه تحریک جنسی،انگیختگی جنسی حفظ و تشدید می شود،به طوری که فرد آمادگی رسیدن به اوج لذت جنسی را کسب می کند.طول مدت این مرحله از فردی به فرد دیگر و از موقعیتی به موقعیت دیگر بسیار متغیر است. در طول این مرحله تغییرات فیزو لوژیایی چشمگیری رخ می دهد که برخی از آنها عبارتند از انقباضهای ماهیچه ایی در ناحیه کفل و ران ،افزایش ضربان قلب،تند شدن تنفس و بالا رفتن فشار خون.چنانچه تحریک جنسی موثر تا پایان این مرحله صورت گیرد فرد به مرحله اوج لذت جنسی می رسد.مرحله اوج لذت جنسی کوتاهترین بخش اسخ جنسی است که معمولا فقط چند ثانیه ادامه می یابد.کیفیت اوج لذت جنسی در افراد مختلف و در یک فرد خاص نیز بسته به موقعیتهای گوناگون متغیر است.

گاهی اوقات در پی رسیدن به اوج لذت جنسی احساسهای فرد و تحریکهایی که از موضوع جنسی دریافت می کند دچار افت ناگهانی می شود اما در مواقع دیگر چنین کاستی به آرامی و تدریجی صورت می گیرد.تجربه اوج لذت جنسی در زنان تغییرات آشکاری چه از نظر شدت و چه از نظر طول مدت نشان می دهد اما در مردان تغییرات فردی اندکیمشاهده می شود.کیفیت اوج لذت جنسی به عوامل گوناگونی بستگی دارد که از جمله آنها می توان به حالت سلامت یا ضعف جسمانی مدت زمان گذشته از آخرین تجربه اوج لذت جنسی عوامل روانی-اجتماعی همچن خلق فرد کیفیت رابطه عاطفی با شریک جنسی فعالیتها نگرشها و احساسهای مربوط ه عمل جنسی اشاره کرد.

مرحله فرونشینی که آخرین مرحله پاسخ جنسی به شمار می رود عبارت است از برگشت به مرحله قبل از انگیختگی و برقراری دوباره تعادل فیزولوژیایی.در این مرحله همه تغییرات فیزیولوژیایی که در طول مراحل انگیختگی،فلات و اوج لذت جنسی ایجاد شده بود به حالت قبل انگیختگی بر می گردند و هر دو جنس با برگشت به وضعیت قبل از انگیختگی جنسی،به یک حالت رخوت و آرامش می رسند که با تعریق و شل شدن تمام بدن و احساس ذهنی رضامندی همراه است.طول مرحله فرونشینی بستگی به رخداد اوج لذت جنسی دارد.چنانچه فرد در پی ادامه تحریک جنسی و قرار گرفتن در مرحله فلات نتواند به اوج لذت جنسی برسد پس از توقف تحریک مرحله فرونشینی بیشتر طول کشیده و ممکن است با احساس ذهنی نارضایتی و برخی احساسهای جسمانی ناخوشایند همچون احساس بروز درد در بیضه ها یا مثانه همراه باشد.

کژکاریهای جنسی مردان

کژکاریهای جنسی عبارتند از بروز اختلال یا آشفتگیهایی در میل جنسی،انگیختگی جنسی یا اوج لذت جنسی که در هر دو جنس مرد و زن دیده می شود،اما جلوه های آن در زنان و مردان متفاوت است.

&

رهایی از وابستگی های ناسالم

ارتباط شرط لازم زندگی اجتماعی انسان است.روح انسان به همان اندازه به ارتباط نیاز دارد که جسم او به غذا.اما چرا علیرغم نیاز طبیعی روح بشر به ارتباط برقراری ارتباط سالم و آرامش بخش با دیگران دشوار است؟چرا بسیاری از روابط را خیلی خوب شروع می کنیم اما در ادامه رابطه به مشکل برمی خوریم و زمانی که می خواهیم رابطه را بازنگری کنیم نمی دانیم دقیقا از چه زمانی و چرا در این رابطه دچار مشکل شدیم؟عشق،احساس پر شوری که به زندگی حرارت و گرمی می بخشد و زندگی را به جریانی خوشایند تبدیل می سازد امروزه به معضلی تبدیل شده که در گیرشدن یا نشدن با آن از یک میزان دشواری برخوردار است.آیا عشقی که محرک زندگی شاد و آرامش بخش است همین پدیده پر دغدغه ای است که امروزه شاهدش هستیم؟حد و مرز وابستگی به دیگری تا کجاست؟ زندگی بدون علاقه به کار،خانواده،

آشنایی با مهارتهای ازدواج موفق

چگونه ازدواج موفق داشته باشیم؟

حل مشکلات زناشویی

فرض کنیم از طریق خواندن کتاب های راهنما و شرکت در کلاس های آموزشی پیش از ازدواج و یا به طریقی اتفاقی موفق به یافت همسری شدید که از بسیاری جنبه ها مطابق ایده آل های شما به نظر می رسد.آیا در چنین شرایط ایده آلی نیز هنوز امکان این وجود دارد که شما و همسرتان شاهد بروز مشکلاتی در زندگی زناشویی خود باشید؟

16اصل برای مشاجره منصفانه

 • از موضع بالغ مذاکره کنید.

چه مسائلی زمینه ساز بی وفایی اینترنتی هستند؟

روابط اینترنتی به طور عمده ناشی از مسائل زیر بنایی است که قبل از این رابطه وجود داشته اند . این مسائل شامل موارد زیر می شوند:

  بلوغ عاطفی چیست؟

  بلوغ عاطفی به این معناست که افراد بتوانند هیجانات خود را بشناسند و آن ها را مدیریت کنند. این امر به شما کمک می کند تا بتوانید زندگی دلخواهتان را بسازید و در آن شادی و رضایت بیشتری را تجربه کنید. بلوغ عاطفی جنبه های دیگر رشدی نظیر رفتار و افکار انسان را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد. به همین خاطر هنگامی که دریک موقعیت دشوار قرار بگیرید، میزان بلوغ عاطفی شما عامل تعیین کننده ای در میزان سازگاریتان با شرایط خواهد بود.

  نشانه های بلوغ عاطفی 

  چطور می توانید از یک رابطه تموم شده عبور کنید؟ یک راه قدرتمند با هدف جنگیدن او برای شما

  وقتی کسی رابطه ای رو با ما تموم میکنه، احساسات بسیار متفاوتی رو تجربه می کنیم. اولین احساس ها ترس و اضطراب ناشی از ترک شدن هستن، احساس خالی شدن به دلیل از دست دادن یک شخص، نه از دست دادن کسی به دلیل اینکه او از این دنیا رفته، از دست دادن کسی که هنوز هست اما دیگه متعلق به شما نیست و تصمیم گرفته که شما رو نمیخواد.

  یکی از بزرگترین و سخت ترین دردها همین درد از دست دادن هست. غرایز ما در این شرایط بهمون میگن که برای او بجنگیم، برای رابطه بجنگیم، به این دلیل که واقعا و از ته دل این رابطه رو می خواهیم، اما این نیاز به جنگیدن خطرناک هم هست. میخواهم موضوعی رو بیان کنم که دوست دارم با تموم وجود باورش کنید

  ( وظیفه شما نیست که چیزی رو تعمیر کنید که او شکسته)

  بهش فکر کنید

  او چیزی رو از بین برده ، یک رابطه رو شکسته. راههای مختلفی برای از بین بردن یک رابطه وجود دارد : سرد شدن او، خیانت کردن او به شما و ... اینها به عنوان یک ضربه اساسی به بنیاد یک رابطه به حساب میان.

  چیزی که بسیار ناراحت کننده هست اینه که بعد از بهم خوردن رابطه خیلی از افراد برای به دست آوردن رابطه ای که از بین رفته تلاش میکنن، برای به دست آوردن شخصی تلاش میکنن که خودش رابطه رو به سمت نابودی کشونده. اما وقتی شخصی با شما به هم زده نشون داده که نمی خواد هیچ تلاشی بکنه و اگر او دوباره این رابطه رو میخواد، او هست که باید براش بجنگه، او هست که باید تلاش کنه رابطه رو به دست بیاره، این چالشی هست که او باید به انجامش برسونه. و تنها راهی که باعث میشه او دوباره برای شما بجنگه این هست که متوجه بشه که چیزی رو شکسته و نابود کرده.

  چطور میتونه این رو متوجه بشه؟

   <

  مراحل طلاق ( گذر از طلاق عاطفی به طلاق قانونی)

  ازشروع طلاق عاطفی تا رسیدن به طلاق قانونی 5مرحله مجزا وجود دارد، این 5مرحله معمولا 3سال طول می کشد ولی ممکن است مدت آن در عده ای کمتر و در عده ای دیگر یشتر باشد.این مراحل دارای ترتیب خاصی هستند و زوج ها به ترتیب از آنها عبور می کنند تا به طلاق قانونی برسند.

  کم نیستند همسرانی که بنا به دلایلی ترجیح می دهند اسما زن و شوهر باشند ولی رسما و از نظر فیزیکی از هم جداهستند و ممکن است ماه ها و حتی سال ها با همدیگر حرف نزده و رابطه زناشویی نیز نداشته باشند. بسیاری از دانشمندان، طلاق عاطفی را مقدمه ای بر طلاق قانونی می دانند. خاتمه دادن به ازدواج به این سادگی نیست و هر فردی از مراحلی عبور می کند تا سر   انجام به طلاق قانونی برسد.

  مرحله اول، سرزنش:

  در مرحله اول، شروع کننده تمرکز خود را متوجه همسر می کند و او را در تمام اتفاق های گذشته، حال و آینده مقصر می داند. در این مرحله فرد دارای یک تصویر بد و نامناسب نسبت به خود است . ممکن است به راحتی آسیب ببیند. شروع کننده در بیشترذ موارد افسرده و غمگین است و احساس کمبود انرژی می کند و در نظر دوستان و خانواده هم بسیار آشفته به نظر می رسد. خصوصیات وواکنش های رفتاری فرد در مرحله اول، با توجه به اینکه درزمره افراد شروع کننده یا غیر شروع کننده باشد، فرق می کند. در چنین شرایطی مرد یا زنی که در خواست طلاق داده ( شروع کننده) می خواهد از یک زندگی پر از استرس به آرامش برسد چرا که دچار عصبانیت،  افسردگی و ترس است ولی سعی می کند همه چیز را عادی جلوه دهد.

  مرحله دوم، سوگواری:

  در این مرحله غم و اندوه فراوان بر شروع کننده مستولی می شود. به هر اظهار نظری واکنش تند نشان می دهد و به شدت در افکار و احساسات خود غوطه ور می شود. تمرکز حواس خوبی ندارد، به گونه ای که در انجام کارهای روزمره اش با مشکلاتی مواجه خواهد شد. در این مرحله اگر زوج دارای فرزند باشند، به تدریج در انجام مسوولیت هایشان سستی به خرج می دهند و ممکن است یکی از والدین دست روی بچه بگذارد تا شاید هسمر از دست داده را دوباره صاحب شود.

  مرحله سوم، خشم:

  صفحه1 از4

  همکاران ما در زوج و خانواده

                                    

       

                          

   

   

  خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

  • Melat
  • O 2deb08c0
  • Sepah
  • Bsaderat
  • Emdad
  • Naft
  • Zendand
  • سازمان ها
   ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
  • Mahdkoodak
   ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
  • Keshavarzi
  • Dad
  • Araffm
  • Sazman

   ساعت کاری ما :

   • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
   • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
   01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

   if location 287561

   گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

      017-32350794  if phone 1055012

   017-32320995    if phone 1055012

   0937-962-9135if phone 1055012

   مرکز آرام را دنبال کنید

   inestagram           telegram             if email social media 2481196