حقوقی رایگان در واتساپ 300x150

09379629135

9b9787fb5209b99c3207554a341e3f32

خانواده

خانواده (11)

نوازش در روابط زناشویی

نوازش در چهارچوب روابط زناشویی،گستره ی سیصدو شصت درجه ای دارد.به عنوان مثال هر رفتاری که بویی از همیاری یا کمک فکری، احساسی و مالی داشته باشد،مثل سلام کردن، دلگرمی دادن و سوپرایز کردن، اشکال گوناگون نوازش هستند:

وقتی همسر یا نامزدتان را به هر بهانه خوشحال یا شادمان میکنید.

وقتی همسر یا نامزدتان را عاشقانه حس و لمس میکنید.

وقتی همسر یا نامزدتان را تشویق، ترغیب و تقویت میکنید.

وقتی به او روحیه، آرامش و دلگرمی میدهید.

وقتی به حرف های او گوش میدهید.

وقتی هنگام ورود او سلام و خوشامد گویی و هنگام رفتنش او را بدرقه میکنید.

وقتی در مقابل دیگران از او حمایت میکنید.

وقتی در مورد او خوش قول هستید.

وقتی برای او ایمیل، پیامک کلامی یا تصویری می فرستید.

وقتی در مواقع لزوم سکوت میکنید.

وقتی برای او هدایای گوناگون میخرید.

<
 • شانزده اصل برای مشاجره منصفانه

1-از موضع بالغ مذاکره کنید

2- از اولتیماتوم ( اتمام حجت) بپرهیزید

3- اگر یکی ببازد هر دو می بازند

4- درست همان چیزی را بگویید که منظور شماست

5- از متهم کردن و حمله اجتناب کنید

6- اول احساسات خودتان را بیان کنید

7-همیشه برداشت های خود را وارسی کنید

<

راه‌های مدیریت و مقابله با خشونت خانگی

برخی تحقیقات نشان می‌دهد که زنان بیشتر از مردان در معرض خشونت خانگی قرار می‌گیرند و حدود ۵۰ درصد از زنان در مرحله‌ای از زندگی خود تحت نوعی از خشونت خانگی قرار گرفته‌اند. توجه به حقوق زنان و آموزش‌های لازم در این زمینه و همچنین افزایش امکان برخورداری از حمایت‌های خانوادگی و اجتماعی می‌تواند در کاهش خشونت علیه زنان مؤثر باشد.

آموزش مهارت‌های زندگی، افزایش سطح مهارت‌های ارتباطی در روابط بین فردی و مقابله با تنش، حل مسئله، ارتباط صحیح با همسر از راه‌هایی است که می‌تواند بر کاهش این خشونت تأثیرگذار باشد. .

مشاور خانواده می‌تواند ضمن صحبت با شما و همسرتان، راهکارهایی را به هر دو نفر شما برای جلوگیری از تکرار خشونت‌های خانگی توصیه کند. یکی از مسائل مهم در دوران بارداری توجه به آرامش و دوری از هر گونه استرس و فشار است. مشاجره و درگیری باعث مشکلات متعدد روحی مانند خشم، تنفر، غم و مشکلات جسمی مانند ضربان شدید قلب، سرگیجه و گرفتگی ماهیچه‌ها می‌شود. برای مدیریت مشاجره و دعواهای خانوادگی می‌توانید به موارد زیر عمل کنید:

صبر کنید تا کمی آرام شوید: اگر لازم بود پس از گذشت زمان و با آرامش دربارۀ موضوع بحث کنید. اگر احساس آرامش بین شما و همسرتان وجود ندارد، بحث دربارۀ آن را برای زمان دیگری بگذارید. در مواقعی که رابطۀ زناشویی شما در وضعیت خوبی است، قراردادهایی را بین خودتان قرار دهید و در زمان مشاجره سعی کنید به آن عمل کنید. مثلاً وقتی که مشاجره اوج می‌گیرد، دست خودتان را به نشانۀ توقف بالا بگیرید و هر یک به اتاق یا مکان جداگانه‌ای از خانه بروید. این روش ممکن است در دفعات اول و در شرایط بحرانی جوابگو نباشد، اما با تمرین و تعهد هر دو نفر شما می‌تواند تأثیر زیادی در کاهش مشاجره‌های خانوادگی داشته باشد.

 نود و نه راه برای ابراز محبت به همسر

همسرتان را در اغوش بگیرید

یادداشتی دوستانه برایشان بنویسید

به محل کارشان زنگ بزنید حتی برای گفتن سلام

پای انها را ماساژدهید

<

حفظ فضای عاشقانه در ازدواج

بساری از خانم ها و آقایان که مدتی از شروع زندگی مشترکشان می گذرد، وقتی به گذشته نگاه می کنند یاد دورانی می افتند که عاشق یکدیگر بودند و هیچ چیز نمی توانست جلوی زندگی عاشقانه شان را بگیرد، اما وقتی باهم ازدواج می کنند و مدت زمانی از این ماجرا می گذرد، عشق از زندگی آن ها رخت بر می بندد. آن ها درگیر گرفتاری های روزمره می شوند و سرشان آن قدر شلوغ می شود که زندگی مشترک برای شان یکنواخت شده و جذابیت خود را از دست می دهد. در این شرایط زمانی هم که تصمیم می گیرند تا به زندگی شان سرو سامان داده و طراوت گذشته را به آن بازگردانند، سردرگم می شوند که از کجا باید شروع کنند، به راستی زندگی رمانتیک چگونه است، زندگی رمانتیک در حفظ فضای عاشقانه و برقراری عشق پس از اولین روزهای ازدواج خلاصه می شود. به عبارت دیگر، زندگی رمانتیک نوعی ارتباط صمیمی است که هرکس چیزی جز عشق برای دیگری می خواهد.

زندگی عاشقانه یک اتفاق نیست، بلکه یگ ارتباط روزانه است. نباید به آن به عنوان نوعی پیش نوازی و ... نگاه کرد، بلکه یک رابطه دوستانه است که هر روز پیش از پیش رشد می کند. در مورد این است که از یکدیگر بپرسیم چگونه روز خود را سپری کردیم، سرگرمی های مان چیست؟ و یا پروژه ها چگونه پیش می روند؟ در مورد در میان گذاشتن علایق روز مره است. باید از زمانی که در کنار هم هستید لذت ببرید و تصور کنید نزد دوست داشتنی ترین فرد زندگی خود هستید. زندگی رمانتیک فرآیند پیوند دادن است. بسیاری از زوج ها معمولا سعی می کنند فضای رمانتیک را با غافلگیر کردن طرف مقابل مثلا با رفتن به یک رستوران فوق العاده و یا برنامه ریزی یک مسافرت به زندگی خود بیاورند. اما زمانی که می بینند طرف مقابلشان چندان خوشحال نشده، خیلی ناراحت می شوند. این امر کاملا طبیعی است، چرا که ممکن است چیزهایی که برای شما جالب و سرگرم کننده هستند، برای همسرتان جذاب نباشند.

ارتباط قلب روابط صمیمانه است. ارتباط ، پایه و مبنایی است که بر آن همه چیزهای دیگر بنا می شود. ارتباط راهی است که انسانها از طریق آن معانی را خلق می کنند و با یکدیگر سهیم می شوند، چه کلامی و غیر کلامی توانمندی و میل به ارتباط از جمله مهم ترین عوامل حفظ و بقای یک رابطه رضایتمندانه است.

عوامل رابطه ای

عوامل رابطه ای در واقع پایه اصلی شکوفایی عشق و بروز سوء تفاهمات و در نهایت اختلافات زناشویی و طلاق محسوب می شود. این دسته از عوامل شایع ترین مشکلی است که معمولا توسط زوجهای ناراضی مطرح می شود. مطالعات متعدد نشان می دهد عامل اصلی نارضایتی در زندگی مشترک کمبودهای ارتباطی است. این کمبودها مخصوصا وقتی زوجین به تعامل در مورد موضوعات تعارض آمیز و همراه با عدم توافق می پردازند واضح تر می شود پس زندگی یک راه هموار نیست که به راحتی از آن رد شویم.

5 زبان عشق

کلید روابط

ما مخلوقاتی هستیم که با یکدیگر ارتباط داریم. همه انسان ها به صورت اجتماعی زندگی می کنند و اکثر افراد به دنبال تماس و ارتباطات اجتماعی هستند. در فرهنگ غرب، انزوا به مثابه یکی از تلخ ترین کیفرها نگریسه می شود . حتی مجرمان خواهان حبس انفرادی نیستند.

هرقدر روابط مثبت و حمایت گر باعث لذتی عظیم می شوند، روابط ضعیف و منفی درد و رنج عمیق به بار می آورند. من به جرات می توانم بگویم که بزرگ ترین لذت زندگی در روابط خوب نهفته است، و عمیق ترین دردها در روابط بد.

نقش والدین

تاب اوری به معنای توانایی مقابله کردن با مشکلات وشرایط سخت زندگی ،تعدیل کردن ان شرایط وببیرون امدن از بحران بدون اسیب رساندن به خود یا دیگری ست.روانشناسان معتقدند افراد تاب اور پس از وقوع یک انتخاب سخت وناگوار سریعتر از دیگران خود را پیدا میکنند وبه روال عادی زندگی باز میگردند.تغییرات ناگهانی زندگی،بلایای طبیعی ،مرگ عزیزان ،شکست عاطفی و...میتوانند در زندگی افراد بحران ایجاد کنند اما فرورفتن در بحران یا عبور سالم از ان در گرو ان است که چقدر تاب اوریم واز چه مهارتهایی برخوردار هستیم.اگرچه برخی ویژگی  های افراد وابسته به خلق وخو ی اولیه وروش تربیتی انهاست ولی تاب اوری را میتوان اموخت و در ارتباط خود با افراد خانواده،همسر ،دوستان و..به کار برد.                       &

مقدمه

این کتاب به ما دستورالعملی برای ایجاد روابط مبتنی بر عشق و علاقه می دهد. توضیح می دهد که چگونه زن و مرد در همه زمینه های زندگی باهم تفاوت دارند. زن و مرد نه تنها متفاوت از یکدیگر با هم ارتباط برقرار می سازند، بلکه در احساس، اندیشه، درک، واکنش و عشق باهم تفاوتهای اصولی دارند و شاید بتوان گفت که زن و مرد انگار از دو سیاره متفاوت آمده اند، به زبانهای متفاوت تکلم می کنند و به غذایی متفاوت احتیاج دارند.

با درک تفاوتهای اصولی زن و مرد در موقعیتی قرار می گیریم که بسیاری از ناراحتی های موجود میان خود و همسرمان را از میان برداریم. می توان سوء تفاهم ها را تخفیف داد و یا حتی از آن به کلی اجتناب نمود. توقعات بیجا را می توان اصلاح کرد. وقتی به خاطر داشته باشید که همسر شما چنان کسی که در سیاره ای دیگر زندگی می کند با شما تفاوت دارد، می توانید آرام بگیرید و به جای مقاومت در برابر او و یا تلاش برای تغییر دادن او با او همکاری کنید.

و اما با این کتاب با شیوه های عملی متعددی برای حل مسائل ناشی از تفاوت های میان خود و همسرتان آشنا می شوید. این کتاب تنها تحلیلی نظری درباره تفاوتهای روانی نیست، بلکه راهنمایی عملی است که نشان می دهد چگونه می توانید روابط مبتنی بر عشق و دوستی با همسر خود ایجاد کنید. اما برای افزایش مهر و عشق و محبت در زندگی هرگز دیر نیست. کافیست که راه جدیدی بیابید. چه به درمانگر مراجعه بکنید یا نکنید، اگر می خواهید با همسرتان روابط بهتری داشته باشید ، بدانید که این کتاب برای شما نوشته شده است.

۱۳راهکار مؤثر برای اینکه خانواده‌ای شاد و صمیمی داشته باشیم

 

اشتراک‌گذاری

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196