حقوقی رایگان در واتساپ 300x150

09379629135

9b9787fb5209b99c3207554a341e3f32

علائم هشدار دهنده رابطه متزلزل

بسیاری از مردها (خصوصا) و زنها متوجه نا خرسندی و نا رضایتی همسرشان از زندگی اشتراکی نمی شوند.علایم و نشانه های زیر می توانند زنگ خطر هایی برای ارتباط و زندگی اشتراکی باشند و با یستی هر چه سریعتر اقدام مناسبی به عمل آورد:

-شما کمتر به هم لبخند زده و با هم اوقات شادی بخش کمی دارید و کمتر ابراز علاقه و محبت می کنید(نظیر نوشتن یادداشت عاشقانه،دادن هدیه ،حتی گل و ....)

-با دیگران راحتتر و بیشتر می توانید صحبت کنید تا همسرتان(خصوصا اگر مربوط به همسر و زندگی اشتراکی تان باشد).

-دفعات و شدت جرو بحث های شما بیشتر شده است و یا اصولا برای جلوگیری از ججرو بحث سعی به فرار از آن می کنید(تا طرح و حل آن).

<

نکاتی در رابطه با ارتباط با خانواده همسر

حدود نیمی از زنان با مادر شوهر خود مشکل و اختلاف دارند ولی فقط 15% مردان با مادر زن خود اختلاف و ناراحتی پیدا می کنند و بیشترین موضوع های مورد اختلاف کارهای منزل، تربیت کودکان و مسایل مادی است.

تا آنجا که می توانید از مجادله و مقابله با خانواده درجه اول همسرتان جدا خودداری کنید. با در میان گذاشتن موضوع با همسرتان اجازه دهید او با شما همفکری و مشارکت کند.

در صورت وجود کدورت میان همسرتان با خانواده ی درجه اولش تا آنجاییکه می توانید در بهبود رابطه آنها بکوشید.

اگر از طرف خانواده تان ظلمی بر حق همسرتان روا رفت تمام توان خود را برای حمایت از او بکار ببندید.

نقل قول ها و ضرب المثل های بسیار زیادی در مورد عشق و ازدواج وجود دارد که بسیاری از آنها با هم ضد و نقیض هستند:

-عشق کور است، یا: آدم عاقل با عشق ازدواج می کند.

-عشق بعد از ازدواج رشد می کند، یا: بعد از جشن عروسی عشق رخت بر می بندد.

- در همان نگاه و دقایق اول می توانید متوجه شوید که آیا می توانید عاشق طرف مقابل تان شوید یا نه؟، یا: عشق بعد از شناختن کامل همدیگر ممکن است به وجود آید.

-عشق حلال مشکلات زندگی است، یا: عشق نان شب نمی شود.

-عشق فریب طبیعت برای تضمین بقاء نسل آدمی است، یا: عشق و سکس دو موضوع کاملا متفاوت هستند.

اکثر مردها نیز همانند زنها انسانهایی احساسی و رمانتیک هستند و یا حداقل آن را دوست دارند،اما بدلیل نقش مرد ها در طول تاریخ (به عنوان یک شکارچی و تامین کننده مایحتاج)آموزه های فرهنگی و یا عدم آگاهی لازم ،یا از ابراز حس خود خودداری می کنند،یا نمی دانند چگونه رفتار کنند ویا بدلیل ترس از خرابکاری اشتیاقی به آن نشان نمی دهند .خوشبختانه امروزه این تفکر که مرد بایستی همیشه جدی خشک و سرد باشد تا حدود زیادی کمرنگ شده است و به عنوان یک همسر خوب شما بایستی هر نوع تلاش و رفتار عاشقانه و از روی محبت شوهرتان را مورد تایید قرار داده و قدر دانی نمایید تا او در این مسیر پخته تر و کامل تر گردد(حتی اگر آن رفتار و عمل ناقص و مورد پسند کامل شما نباشد).

راه های جدید برای افزایش صمیمیت جنسی

رابطه جنسی رضایت بخش لازمه زندگی زناشویی پایدار و خشنود است. مهم نیست این رابطه هرچند وقت یک بار برقرار شود یا این که چقدر طول بکشد، مهم این است که هردو طرف از آن رضایت داشته باشند

شاید شما هنوز رابطه جنسی داشته باشید ولی در یک زندگی زناشویی ناخشنود احتمال این که هردو از رابطه راضی باشید کم است. شاید این رابطه برای هیچ کدامتان ارضا کننده نباشد.

اول اینکه زوج های ازدواج کرده اغلب این برداشت اشتباه را دارند که وقتی علاقه نسبت به هم فروکش می کند و تمایل جنسی کاهش می یابد، به این معناست که دیگر یکدیگر را دوست ندارند.

این که هردو به ارگاسم برسید مطلوب است، ولی الزامی نیست که باهم به اوج برسید. این نوع رابطه را غالبا در رمان های ویژه بزرگسالان یا در فیلم های هالیوودی می بینیم که دو انسانی که خیلی همدیگر را نمی شناسند، ناگهان در یک نگاه شیفته هم می شوند و باهم اوج هیجان جنسی را تجربه ی کنند. در این نوع رابطه های غیر واقع بینانه زورآزمایی و پهلوان گری های زیادی دیده می شود ولی از عشق و عاطفه انسانی خبری نیست. به خاطر داشته باشید که بسیاری از تجربه جنسی در ذهن رخ می دهد.

توصیه هایی به مردان در رابطه با زنان

 • او را از عشق و محبت خود خاطر جمع کنید.

در اکثر جوامع امروزی ازدواج بدون محبت، علاقه و عشق محکوم به شکست است. عشق در ابتدا همچون نهالی جوان و بسیار حساس است که با مراقبت و نگهداری فراوان در نهایت به درختی تنومند و استوار تبدیل می شود و در برابر تغییرات و شرایط نامساعد مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. ولی برای بقا و شادابی همچنان نیازمند آبیاری، هرس و نگهداری است.

 • عوامل برانگیزننده شک و تردید در زنان در محبت و عشق همسر ( احساس عدم امنیت):

مردها غالبا تصور می کنند که وفاداریشان به همسر و تلاش و کوششان برای تامین مایحتاج خانواده برای نشان دادن علاقه و محبت شان به همسر و خانواده کافی است. اما غافل از اینکه اشتباه می کنند، اینها نشانه ی تعهد و مسئولیت پذیری تلقی می شوند و نه عشق و محبت. عشق یعنی دوستی و محبت بی قید و شرط و ابراز عشق و محبت یعنی بوسیدن، در آغوش گرفتن، بیان کلمات عاشقانه و دوستانه تعریف و تمجید، رعایت حرمت معشوق ... و نه فقط کمک در کارهای خانه و یا کادو گرفتن.

تفاوت نحوه ی برقراری ارتباط بین زن و مرد

زنان از طریق برقراری ارتباط، احساس موجودیت و خرسندی خواهند کرد و این امر از سه طریق گفتگو، نگاه چشم در چشم و مجاورت حاصل می شود.

زنان در بیان مسئله معمولا از جزئیات شروع کرده و در پایان به موضوع اصلی می رسند، اما برعکس، مردان ابتدا موضوع را بیان کرده و آنگاه در صورت لزوم به ذکر جزئیات خواهند پرداخت.

زنان در گفتگوها یک ارتباط دو طرفه و فعال برقرار می کنند و مقاصد خود را به صورت ایماء و اشاره و در لفاف ابراز می کنند، ولی مردان بسیار مختصر، کوتاه، شفاف و صریح مطلب خود را بیان می کنند.

برای مردان فقط حل مسئله مهم است ولی برای زنان طرح و شرح مسئله و ابراز همدلی و همراهی مهمتر است.

نقش هورمون عشق در وابستگی را دستکم نگیرید

آیا پس از برقراری رابطه ی جنسی حس می کنید که به شریک جنسی تان وابسته شده اید؟

خودتان را سرزنش نکنید، مقصر هورمون اوکسی توسین است که طی رابطه ی جنسی تولید شده و در بدنتان پخش می شود و باعث می شود بخواهید کنار آن فرد بمانید.

اوکسی توسین همچنین به ایجاد پیوندهای متعهدانه بین زوج ها هم کمک می کند و بین افراد حس اعتماد به وجود می آورد. به عبارت دیگر، مغزتان شما را به بازی گرفته است.

البته از آنجا که زندگی هیچوقت عادلانه نیست، اوکسی توسین در مغز زنان بسیار بیشتر از مغز مردان ترشح می شود و به همین دلیل است که زنان بیشتر از مردان بعد از رابطه ی جنسی دچار وابستگی می شوند.

اعتمادکردن، یکی از  رفتار پیوند دهنده   زوجین است. بسیاری از ما با قضاوت هایی که از روابط قبلی خود داریم وارد رابطه ای جدید می شویم و ممکن است اعتماد کردن برایمان سخت باشد.اغلب مردم می گویند طرف مقابلمان باید اعتماد را به دست بیاورید:به بیان دیگر وظیفه اوست تا کاری کند که به او اعتماد کنم اما از دیدگاه تئوری انتخاب، اگر شما تصمیم گرفته اید وارد رابطه ای شوید باید اعتماد کنید تا زمانی که خلافش ثابت شود. اعتماد هدیه واقعی و بی هزینه در هر رابطه است. شاید در تصمیم گیری های مهم به اندازه ای که به خودتان اعتماد دارید، به همسرتان اعتماد نکنید. اگر در گذشته قضاوت های ضعیفی داشته اید و از بابت آن آسیب دیده اید آن را بهانه ای برای اعتماد نکردن به شریک کنونی تان ندانید. در عوض می توانید از آن تجربه برای ایجاد بینش و داروی معقول استفاده کنید. اگر ابتدا بیاموزید که به خودتان اعتماد کنید اعتماد کنید اعتماد کردن به دیگران راحت تر میشود.

با این پیش فرض اگر همسرتان به اعتماد شما خیانت کرد با تکیه بر قذرت و توانایی درونی و صداقت و یکپارچگی شخصیت خود می توانیددرباره رابطه تان بهتر تصمیم گیری کنید.این گونه نیست که اگر در رابطه ای از اعتماد سوء استفاده شود حتما آن رابطه به پایان می رسد.خیلی ها توانسته اند بر خیانت غلبه کنند و راه اعتماد مجدد به یکدیگر را بیابند. هرگاه اعتمادتان جریحه دار شد حق دارید هر تصمیی که میخواهید بگیرید ولی هرگز اجازه ندهید بی صداقتی و فریب کاری یک نفر شخصیت و زندگی شما را تعریف و تعیین کند.همسر شما انسان است و هر انسانی در معرض اشتباه بی وفایی سوء استفاده از اعتماد و خیانت نیز ممکن است یکی از همین اشتباهات باشد اما نکته مهم تر این است که اجازه ندهید اشتباه او (بی وفایی و سوء استفاده از اعتماد طبیعی شما) باعث شود احساس کنید ایرادی در شما وجود دارد یا شما در جایی کم گذاشته اید یا به اندازه کافی خوب نبوده اید یا احمق بوده اید که تا این اندازه به او اعتماد کرده اید.اعتماد به همسر بنیاد رابطه ای سالم و رضایت بخش است.

دوران یائسگی

با آگاهی از دوران یائسگی میتوانیم این دوران را با آرامش سپری کنیم واز عوارض آن پیشگیری نماییم

آیا یائسگی مترادف با پیری و به معنای از میان رفتن حالات زنانگی است یا مانند دوران بلوغ مرحله ای از روند تکاملی زندگی بشمار می رود؟

چگونگی دوران یائسگی مطابق تصویری است که از این دوران در ذهن خود ساخته ایم.واکنش زنان در برابر یائسگی متفاوت است وبرخی در برابر مشکلات این دوره بحرانی تسلیم می شوند و برخی با آن مقابله می کنند و مشکلات را پیچیده تر می سازند و گروهی هم واقع بینانه با این دوران روبرو می شوند و آگاهانه این دوران را سپری میکنند و با روحیه ای سالم وارد مرحله دیگری از زندگی خود می شوند.شما درباره دوران یائسگی چگونه می اندیشید و چه تصویر ذهنی برای خود ساخته اید؟

<

صفحه1 از2

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196