راهکارهایی برای فرد خیانت دیده نباید انجام داد

راهکارهایی برای فرد خیانت دیده نباید انجام داد:

1-سریع و انفجاری واکنش نشان ندهید

نباید عکس العمل آنی از خود نشان دهید و یک مرتبه به دلیل بد عهدی همسرتان تصمیم بگیرید از او جداشوید. شما نیازمند کمی زمان هستید تا مسائل دیگر را نیز بررسی کنید، نباید به طور خاص همه ی توچه خود را به خیانتی که از او سرزده معطوف کنید.

2- به افراد غیر قابل اعتماد نگویید همسرتان به شما خیانت کرده است

اگر دیگران از موضوع مطلع شوند و زمانی شما بخواهید وی را ببخشید ممکن است آنها مانع این کار شوند. علاوه بر این نکوهش دیگران و نگاه های سخت آنان را باید تحمل کنید. در این صورت فرآیند ترمیم زخم خیانت طول خواهد کشید.

3- وانمود نکنید انگار اتفاقی نیفتاده است

انکار کردن اوضاع را بدتر می کند. این مار در رفتار، گفتار و روحیات شما در آینده تاثیر منفی می گذارد. انکار واقعیت همسرتان را جری تر و به ادامه ی رابطه تشویق می کند.

4- زمانی که مدارک و شواهدی ندارید با وی برخورد نکنید

افراد خیانتکار در دفاع از خود دروغ خواهند گفت. بنابراین اول مدارک و شواهد محکمی جمع کنید، سپس سوالات مرتبط بپرسید تا مسئله روشن شود.

5- وقت و انرژی خود را صرف برخورد با معشوقه ی همسرتان نکنید

این طبیعی است کنجکاو باشید فرد ارتباط برقرار کرده با همسرتان را ببینید یا با وی برخورد کنید، اما این کار فایده ندارد و اقدام به برخورد با فرد دیگر باعث عجز و خواری شما خواهد شد.

راهکارهایی برای فرد خیانت دیده باید انجام داد:

1-احساس منفی خود را بپذیرید:

باید قبول کنید احساس خشم، عصبانیت، شک، تردید،شوکه شدن، آشفتگی ، ترس، درد، رنج، افسردگی و پریشانی برای فردی که شاهد خیانت همسرش بوده کاملا طبیعی است. برای خود خلوت کنید و همه ی افکار و احساساتی که به شما به دلیل خیانت و بی وفایی همسرتان دست داده است، برروی کاغذ یادداشت کنید تا ذهن تان از افکار منفی تخلیه شود.

2-واقعه را بررسی کنید

با همسر خود در موقعیت مناسب در مورد بدعهدی اش صحبت کنید، همه ی سوال هایی را که به ذهن تان می رسد بپرسید، شاید با این کار به نتیجه برسید همسرتان هنگام ارتکاب به این کار ، اصلا فکر نمی کرده به شما خیانت می کند. در واقع خیانت قرار گرفته اید باید تلاش بسیاری بکنید تا دریابید داستان از چه قرار بوده است، البته بدون این که در برابر او جبهه گیری کنید یا حرف های او را از صافی خودتان عبور دهید و با عینک بدبینی شخصی به آن نگاه کنید. خیانت حتی بدون وجود عشق هم می تواند اتفاق بیفتد. باید از مسائلی که با سیستم فکری تان در مغایرت هستند با روی باز استقبال و آنها را قبول کنید، مگر این که مدرک معتبری پیدا کنید که ثابت کند او قصد دارد یک تفسیر تحریف شده، تحویل بدهد.

3- عشق بی قید و شرط داشته باشید

عشق بی حد و مرز به راحتی می تواند اعتماد ایجاد کند به این دلیل که وقتی شما یک چنین عشقی را نسبت به فرد مقابل ابراز می کنید، فرد به طور معمول و به خودی خود می تواند حس پذیرش القا شده از سوی شما را درک و با شما احساس راحتی پیدا کند. فرد مورد نظر همچنین می تواند به راحتی احساساتش رابا شما در میان بگذارد. عشق بی قید و شرط همچنین می تواند سبب ایجاد عزت نفس در فرد شود و ترس از عدم پذیرش را در آنها به میزان بسیاری کاهش دهد.به این طریق آنها در ارائه ی احساساتشان نسبت به شما صادق خواهند بود و نظرها و عقایدشان را به راحتی با شما در میان می گذارند و از شکست های شان با شما سخن خواهند گفت. نتیجه ی انجام چنین اعمالی، اعتماد و اطمینان را به رابطه ی شما دعوت خواهد کرد . دلیلش این نیست که فرد مقابل انسان کاملی است، بلکه فقط دلیلش این است که با صداقت در این رابطه رفتار شده است.

4- نقش خودتان را نیز مد نظر داشته باشید

کسی که مورد خیانت قرار می گیرد پس از مدتی تصویری از فرد رابطه برقرار کرده با همسر خود در ذهن مجسم می کند. البته هیچ گاه این تصویر، تصویر کاملی از او نیست. بسیاری از افرادی که تحت خیانت قرار می گیرند، تمایل دارند بسیاری از گناهان را بر نفر سوم بیندازند و قصد دارند این طور به خود بقبولانند که همسران گول خور و بیچاره شان را آن نفر سوم اغفال کرده و به دام انداخته اند. آنان نمی خواهند قبول کنند فردی را که با او ازدواج کرده اند ، نقش بسیار فعالی در این زمینه بازی می کند و به همین دلیل نفرت و خشونت بسیار زیادی را برروی نفر سوم وارد می آورند. باید توجه داشت اگر فرد پیمان شکن و بد عهد، یک شریک کامل و همه جانبه در زندگی خود داشته باشد، احتمال اینکه خیانت شکل بگیرد تا حد بسیارزیادی کاهش پیدا می کند. همچنین باید بدانید، خودتان انسان کاملی نیستید.در واقع در هر رابطه ای که انسان ها با یکدیگر برقرار می کنند به هر حال این امکان زیاد است که انواع مختلفی آزار و اذیت و خیانت ها در آن به وجود آید . به همین دلیل همه ی ما نیاز داریم تبدیل به افرادی شویم که راحت تر می بخشند و راحت تر به اشتباهات شان اعتراف می کنند.

5- قدرت نیاز جنسی را جدی بگیریم

محرک جنسی برای میلیون ها سال در بشر وجود داشته در حالی که نیاز به تک همسری فقط برای چندهزار سال است که قدم به عرصه ی حیات گذاشته است. مطمئنا چند هزار سال نیاز عاطفی نمی تواند بر میلیون ها سال نیاز جنسی غلبه کند. باید درک کنیم فقط ، چند هزار سال زندگی تک همسری نمی تواند جانشین چند میلیون سال تکامل غرایز جنسی شود.فقط در چنین صورتی است که قادر می شویم بر روی ضعف های مان کار کنیم. تصور کنید غرایز جنسی یک فرد ( چه مرد چه زن ) مانند جریان یک آب روان است و تنها مولفه ی قادر به کنترل آن سدی محکم است. این سد همان تصمیم انسان ها برای تک همسری است. این امر فقط در صورتی ثمر بخش خواهد بود که پایه های سد به اندازه ی کافی محکم ساخته شود. اگر هرگونه شکاف یا ضعفی در سد وجود داشته باشد، مطمئنا آب از آن به بیرون خواهد ریخت. انسان ها نیز با انتخاب زندگی تک همسری برای خود هدف مشکل ( اما دست یافتنی) را معین کردند. بنابراین برای این که بتوانیم به این امر مهم نائل شویم باید در سراسر زندگی پشتیبانی کامل و همه جانبه ی احساسی را از شریک مان دریافت کنیم، تا بنوانیم جلو فوران غرایز حیوانی خود را بگیریم.

6- بدانید همه چیز مانند قبل نمی شود،اما باز بهتر است اعتماد کنیم

این واقعیت است آن رابطه پس از بخشش و گذشت،به این خاطر که صمیمیت قبلی بازگردانده نمی شود، تغییر می کند. این تغییر در رابطه دلیل بر این نیست شما طرف تان را نبخشیده اید.شما آن فرد را می بخشید و انتقامی هم از او نمی گیرید.اما چیزی در مورد شخصیت آن فرد دستگیرتان می شود که دیگر نمی توانید مانند قبل بااو باشید. در واقع باید گفت نیاز به شناخت طرف مقابل و موضوع بخشش دارید.نباید هر زمان که کسی شما را رنجاند، بدون هیچ گونه عواقب و پیامدی برای آن فرد، او را ببخشید. امید است فرد اشتباه خود را بفهمد و طلب بخشش کند. اما در زمان هایی که مسائل کوچک یا سوء تفاهماتی بین افراد اتفاق می افتد، دیگر نباید دنبال قصاص و انتقام گیری از فرد مقابل بود. گاهی می بینید آن فرد نیاز دارد اعتماد شما را دوباره به دست آورد.

7- به روان شناس مراجعه کنید

گاهی این تجربه چنان برای شما سهمگین می آید که به سادگی نمی توانید با آن کنار بیاید. برای این مواقع میس توانید برای شروع مجدد از منابع مختلفی از جمله مشاوره کمک بگیرید وسپس بعد از ایجاد زمینه ی مناسب به راهکارهای بیان شده فکر کنید. لازم است بدانید اگر بعد از این ماجرا ( خیانت) بیش از اندازه عصبانی باشید و بر سر مسائل کوچک داد و بیداد راه بیندازید و احساس کنید برروی طناب بسیار باریکی در حال راه رفتن هستید و زمانی که به یاد بدعهدی همسر خود می افتید عکس العمل های شدید فیزیکی از خود نشان دهید، شاید دچار استرس پس از سانحه شده اید و باید هرچه سریع تر به روان شناس مراجعه کنید.

8- به خود زمان دهید

انتظار نداشته باشید حس آشفتگی بی اعتمادی و عصبانیت به مجرد این که تصمیم می گیرید همسر خود را ببخشید به راحتی از بین برود، از بین رفتن درد و رنج وارده از طریق خیانت نیازمند زمان است.

9- به جدایی بعنوان راهکار آخر فکر کنید

اگر بعد از این راهکارها و اگر فرد مقابل در مورد تغییر جدی نبود و مرتبا به دروغ گفتن و خیانت ادامه داد، آن وقت باید روی این مطلب فکر کنید (( آیا بهتر نیست رابطه ی خود را پایان بخشید؟))

اقدامات لازم بعد از پی بردن به خیانت و بی وفایی همسر

بایدها

نبایدها

         ·            احساسات منفی خود را بپذیرید.

         ·            واقعه را بررسی کنید.

         ·            عشق بی قید و شرط داشته باشید.

         ·            نقش خودتان را نیز مد نظر داشته باشید.

         ·            قدرت نیاز جنسی را جدی بگیرید.

     ·      بدانید همه چیز مانند قبل نمی شود اما باز بهتر است اعتماد کنید.

         ·            به روان شناس مراجعه کنید.

         ·            به خود زمان دهید.

         ·            به جدایی به عنوان راهکار آخر فکر کنید.

         ·            سریع و انفجاری واکنش نشان ندهید

     ·      به افراد غیر قابل اعتماد نگویید همسرتان به شما خیانت کرده است

         ·            وانمود نکنید انگار اتفاقی نیفتاده است.

     ·      زمانی که مدارک و شواهدی ندارید با وی برخورد نکنید.

     ·      وقت و انرژی خود را صرف برخورد با فرد سوم نکنید.

بایدها و نبایدها برای افراد خیانت کرده

         ·            رابطه قبلای را ادامه ندهید و با فرد سوم کامل قطع ارتباط کنید.

         ·            مغرور نشوید و غذر خواهی کنید.

         ·            انکار نکنید و عواطف خود را با او در میان بگذارید.

         ·            همه چیز را نگویید اما اعتراف کنید.

         ·            خود محور نباشید و با نگرش و طرز تلقی همسرتان آشنا شوید.

         ·            بهانه نیاورید و مسئولیت اشتباه خود را بر عهده بگیرید.

         ·            فردی تصمیم نگیرید و به توافق برسید.

         ·            بدقول نشوید و تعهد بدهید که رفتارتان را عوض می کنید.

         ·            دروغ نگویید و صادق باشید.

         ·            کنار نکشید و مبارزه کنید.

         ·            زیاد حرف نزنید و عمل کنید.

بازدید 566 بار
Share

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

همکاران ما در زوج و خانواده

                                  

     

                        

 

 

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196