عشق شکستنی ست با احتیاط حمل شود

برای عشاقی که پدرو مادر هم هستند

زن و شوهرها وقتی تصمیم میگیرند بچه دار شوند تصور نمیکنند که بچه ها باعث برخورد و نزاع بین انها شوند.اما بیشتر اوقات دقیقا همین اتفاق رخ میدهد.دو عاشقی که در روز عروسی نمیتوانستند چشم از هم بردارند انقدر گرفتار میشوند که نمیتوانند حتی نیم نگاهی به هم بیندازند، چون بیشتر وقت خود را صرف مراقبت از بچه ها میکنند و فرصتی برای توجه به هم ندارند.اگر شما هم چنین تجربه ای را دارید وقت ان است که در زندگی خود تغییراتی به وجود بیاورید. در سالهای اغازین پدرو مادر شدن حفظ و نگه داری عشق، برای سلامت زندگی مشترک تان ضروری است و بقای زندگی مشترک شما برای سلامت بچه ها هم ضروری است.رفتارهایی که رابطه رمانتیک شما را نگه می دارند در واقع عاملی خواهد بود که پدرومادر خوبی هم باشید.عملی کردن این اصول در زندگی مشترک تان از شما برای بچه هایتان الگویی میسازد که هیچ اموزشی به پای ان نمیرسد.بچه ها بادیدن الگوها می اموزند .اگر میخواهید بچه ها اتاقشان را تمیز نگه دارند اتاق خود را تمیز کنید.اگر میخواهید بچه ها دعوا راه نیندازند شما هم این کار را نکنید.

درست است که عشق رمانتیک شکننده است اما میتوان انرا در طول ازدواج سالم نگه داشت.تنها پیروی از چند قانون عشق شما را تضمین میکند و بچه ها هم شادو خوشبخت بزرگ میشوند.

قانون اول:

نیازهای عاطفی یکدیگر را براورده کنید

تعریف مختصری از رابطه رمانتیک: دو عاشق که نیازهای عاطفی همدیگر نظیر مهربانی صادقانه،گفت و گوی صمیمانه، رضایت جنسی و همراهی در تفریحات را براورده میکنند، مقادیر زیادی از واحدهای عشق را ذخیره میکنند تا عشق رمانتیک بین انها بوجود بیاید. صادقانه بگویم اگر دونفر جنس مخالف این نیازها را نسبت به هم براورده کنند طولی نخواهد کشید که عاشق همدیگر خواهند شد.به این دلیل است که ظاهرا رابطه های عاشقانه معمولا با بی گناهی طرفین اغاز میشود.

اگر بخشی از عمیق ترین افکارو احساسات خود را با همکاری در میان بگذارید( گفتگوی صمیمانه) و نسبت به همدیگر توجه نشان دهید وانرا ابراز کنید( مهربانی صادقانه وصمیمانه)و بیشتر وقت آزاد و لذت بخش خود را با ان فرد بگذرانید( همراهی در تفریحات) تقریبا به مرحله جسمانی نیز خواهید رسید.ما همه به رابطه رمانتیک تمایل داریم و وقتی نیازهای ما براورده شود چه توسط همسرمان و چه فرد دیگری، عاشق او خواهیم شد.

در زندگی مشترک اگر این نیازها دائم براورده شود رابطه رمانتیک بوجود می اید اما اگر براورده نشود نه تنها عشق از دست میرود بلکه شاید که کسی بیرون از ازدواج انرا برای ما براورده کند.به همین دلیل روابط نامناسب این قدر اتفاق می افتد و ازدواج ها را تهدید میکند.وقتی ازدواج کردید بیشترین گفتگو را باید با همسرتان داشته باشید.عمیق ترین عشق را نثار او کنید. تفریحات مورد علاقه تان را باهم سپری کنید ونیازهای جسمانی خود را با همدیگر براورده سازید.این درس بسیار بزرگی برای بچه ها خواهد بود چون به انها کمک میکند در بزرگسالی ازدواج کامل و موفق به وجود بیاورند و میفهمند که چرا پدرومادرشان باید زمان هایی باهم تنها باشند.

برنامه ریزی ظریف و دقیق " پانزده ساعت در هفته برای توجه همه جانبه" اولویت های زندگی ما را مشخص میکند.

زندگی مشترک شما بدون رابطه رمانتیک ارزش چندانی نداردمگر اینکه به قدر کافی وقت بگذارید تا این رابطه به وجود بیاید.

حقیقت این است که پدر و مادرهایی که به بچه هایشان توجه زیادی دارند بیشتر از رابطه رمانتیک خود مراقبت می کنند و مراقبت از بچه ها به این کار بستگی دارد.

قانون دوم:

به همدیگر آسیب نرسانید

یکی از غم انگیزترین جنبه هایی که شغل مشاوره ی ازدواج دارد این است که مشاور شاهد رنج و اسیبی ست که طرفین به یکدیگر وارد میکنند.زندگی مشترک که باید طرفین دران توجه وحمایت فوق العاده به هم داشته باشند،برای بسیاری غیر قابل تحمل میشود.راه نجات درست این است که دست از جنگ بردارید. به جای اینکه برای بچه تان الگوی بدی باشید و محیط ناامنی بوجود بیاورید الگوی خوبی باشید و به انها بیاموزید که چطور مشکلات خود را میتوانند بدون درخواست های خودخواهانه ، قضاوت های توهین امیز  و خشم حل کنند.

" بی صداقتی" یکی از نابودکننده های عشق است که اعتماد بین زنو شوهرها را از بین میبرد، اگر به هم دروغ بگویید نگه داشتن رابطه رمانتیک غیر ممکن میشود.هرنوع بی صداقتی الگو ومثال بسیار بدی برای بچه هاست. اگر میخواهید بچه هایتان راستگو باشند شما هم راستگو باشید. وقتی شما یا همسرتان ادعا کنید " من همینم که هستم" باید انتظار داشته باشید که روزی بچه هایتان همین جواب را به شما بدهند.بدانید هرکاری که انجام دهید روی همسرتان تاثیرگذاراست.هنگام تصمیم گیری علائق همدیگر را در نظر بگیرید چون تصمیم هایی که با توافق دوجانبه صورت بگیرد حافظ عشق شما و ضامن رابطه موفق با دیگران است.

همه ما برای بقا به دیگران نیازمندیم و هیچ کدام از ما مستقل نیست .این از مهمترین درسهایی است که بچه های شما باید یاد بگیرند.

قانون سوم:

شیوه ای برای زندگی خود برگزینید که برای هردوی شما لذت بخش باشد

هدف " سیاست توافق مشترک" کمک به سازگاری زوجهاست .هیچ کاری را بدون توافق مشتاقانه بین خود وهمسرتان انجام ندهید.پیش از اینکه تصمیماتی درباره سبک زندگی خود اتخاذ کنید از همسرخود سوال کنید که چه احساسی دارد.اگر توافق مشتاقانه نداشتید دوباره برنامه ریزی کنید.این سیاست باعث میشود در روابط خود ملاحظه گر شوید.بچه ها هم از شما یادمیگیرند که در باره احساسات دیگران پرس و جو کنند و سعی کنند با در نظر گرفتن علائق دیگران به اهداف شان برسند.

" ملاحظه" یکی از بزرگترین ارزشهایی ست که فرزند شما باید یاد بگیرد.اگر قبل از هر عملی فکر کند در بزرگسالی با بسیاری از مشکلات روبرو نمیشود.

اگر شما وهمسرتان این سه قانون را به کار ببندید رابطه شما امن و مطمئن خواهد بود .همان نکاتی که به پدرومادر ها کمک میکند که عاشق بمانند به بچه ها هم کمک میکند که بچه های شادو موفقی تربیت شوند.به این معنی که نکاتی که رابطه رمانتیک شما را حفظ میکند ، به شما کمک میکند پدرومادر بی نظیری هم باشید.  

  

بازدید 300 بار
Share

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

همکاران ما در زوج و خانواده

                                  

     

                        

 

 

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196