اضطراب چیست؟

اضطراب چیست؟

زندگی بدون ترس و اضطراب تقریبا غیر ممکن است. اضطراب همه جا متدوال شده است.مامعمولا مضطرب می شویم، گرچه هریک از ما از رویدادها، موقعیت ها و روابط متفاوتی مضطرب می شویم. چیزهای زیادی هستند که ما را مضطرب یا هراسناک می کنند، از کارهای روزمره مانند رد شدن از خیابان یا برخورد با افراد جدید گرفته تا تصمیمات مهمی مانند انتخاب مدرسه فرزندمان یا مراجعه به پزشک به دلیل احساس دردی که داریم. اضطراب همه افراد را گاهی مبتلا می کند.

ترس و اضطراب

تفاوت ظریفی بین ترس و اضطراب وجود دارد. ترس احساسی است که وقتی چیزی ترسناک را می بینید یاتجربه می کنید به شما دست می دهد. اضطراب را می توان به عنوان نوعی ترس در نظر گرفت که وقتی راجع به چیزی فکر می کنید یا نگرانش هستید نه اینکه واقعا آنرا تجربه می کنید به شما دست می دهد.اگر هنگامی که در وسط جاده هستم ماشینی با سرعت به سمت من بیاید برای جانم می ترسم اما اگر در خانه نشسته باشم، فکر کنم و نگران امنیت خودم در وسط جاده باشم، می توان گفت در این مورد اضطراب دارم. ترس و اضطراب حالت های مشابهی را در بدن به وجود می آورد.

ترس یکی از مکانیسم های مهم دفاعی است که همیشه با ما است. افرادی که ترس را احساس نممی کنند می توانند برای خودشان خطرناک باشند و با آنها بودن هم خطرناک است.

بعضی از دانشمندان باور دارند که ترس پایه ایی غیر ارادی دارد. ما برای ترسیدن از بعضی اشیاء برنامه ریزی شده ایم. ای ترس های اصلی شامل ترس از حیوانات خاصی مانند مارها و عنکبوت ها هستند. در سیر تکاملی ما ، افرادی که پاسخ های ترس دپخته تری به این حیوانات نشان می دادند بیشتر احتمال داشت که زنده بمانند و بیشتر احتمال داشت که بچه دار شوند و ژن هایشان را به نسل های بعدی انتقال دهند. این تکامل تدریجی میلیون ها سال طول کشیده است و بعضی از ترس های امروزی ما ممکن است با مکانیسم بقای ما در سال های دور ارتباط داشته باد.

ترس هم جنبه جسمانی دارد هم جنبه روانی. موقعیت هایی که محرک ترس هستند باعث ترشح هورمون ها و مواد شیمیایی می شوند که عملکردهای بدن را تغییر می دهند . این پاسخ ها برای زمان های گذشته مناسب بودند وقتی که زندگی اینقدر پیچیده نبود و چالش های ما مشخص تر بودند. هورمون ها و موادشیمیایی در بدن ما تغییراتی ایجاد می کردند که باعث می شد ما گوش بزنگ باشیم و خودمان را برای مبارزه و یا فرار آماده کنیم.

می توانید اضطراب را ترسی فرض کنید که خیلی طولانی تر یا خیلی شدیدتر از تهدید است. در نتیجه، باعث مشکلاتی در زندگی روزمره ما می شود.

موقعیت های تهدیدآمیز یا چالش انگیز موجب اضطراب و گاهی ترس می شوند.این واکنش طبیعی است که برای ادامه حیات ضروری است.

اما اگر ترس یا اضطراب، شدید، مداوم یا متناسب با تهدید باشد، یا اگر به زندگی و کارشما صدمه بزند، احتمالا شما دچا اختلال اضطرابی شده اید.

اختلالات اضطرابی، اغلب بدون دارو درمان می شوند.

نکات کلیدی

تقریبا غیر ممکن است که بدون ترس یا اضطراب زندگی کنیم.

اضطراب را می توان ترسی در نظر گرفت که وقتی راجع به چیزی فکر می کنید یا نگران آن هستید تجربه می کنید بجای اینکه واقعا آن را تجربه کنید.

بدن ما برای مواجهه با ترس های کوتاه مدت برنامه ریزی شده است، اما دنیای امروز نگرانی های طولانی مدتی را برای ما به وجود می آورد.

مشکلات اضطرابی شامل ترس یا اضطرابی هستند که در مقایسه با تهدیدها، خیلی طولانی یا نامناسب هستند.

اختلالات اضطرابی را معمولا ، می توان بدون دارو درمان کرد.

بازدید 276 بار
Share

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

همکاران ما در مشکلات بالینی

                        373121      

     

                           

 

 

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196