حقوقی رایگان در واتساپ 300x150

09379629135

9b9787fb5209b99c3207554a341e3f32

مرکز روانشناسی و مشاوره آرام

مرکز روانشناسی و مشاوره آرام

فنون مواجهه و منازعه و کشمکش ها در روابط

بر اساس شخصیت ،و احساسات،خلق و خو باورها افراد در مواجهه با مشاجره و اختلاف ها ممکن است یکی از روشهای  زیر را اتخاذ کنند:

الف) روش اجتناب یا گریز

در این روش فرد از ابزار نظر و عقیده و احساس خود تا حد ممکن خودداری می کند. فرد یا سکوت می کند(به اصطلاح در درون خود می ریزد و خودخوری می کند) و یا با ذکر اینکه حق با توست می خواهد قضیه هر چه زودتر فیصله یابد(کنترل موقعیت)

باورها و تصورات غلط از ازدواج

1-به هر ترتیبی که شده است بایستی ازدواج کرد.

در گذشته برای بقای نسل و زنده ماندن امری واجب و یک هدف بود و به همین دلیل حتی اگر فرد مناسبی پیدا نمی شد، فرد بایستی تن به هر ازدواجی می داد. اما امروزه فلسفه ازدواج کاملا تغییر کرده است و ازدواج نه یک هدف بلکه وسیله ای برای تکامل و از من درآمدن و به ما تبدیل شدن است.

امروزه هیچ عقل سلیمی نمی پذیرد که بدلیل مشکلات مالی و یا مسایل دیگر، دختری 20 ساله به عقد پیرمردی 50 ساله درآید و یا چون هنوز خواهر بزرگتر ازدواج نکرده خواهر کوچیکتر ازدواج نکند و یا اینکه چون سن دختر بالا رفته .....

آغاز ثبت نام از متقاضیان شرکت در انتخابات شورای مرکزی و هیات بازرسان
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ثبت نام از متقاضیان شرکت در انتخابات شورای مرکزی و هیات بازرسان، از ساعت ۸ صبح الی ۱۴ روز شنبه اول مرداد ماه به صورت حضوری در محل ساختمان شماره ۲ واقع در خیابان سیدجمال الذین اسدآبادی نبش ۴۶ و از طریق غیر حضوری در سایت سازمان آغاز گردید و تا یک هفته تا هشتم مرداد ماه ادامه دارد.
روابط عمومی سازمان نظام روانشناسی و مشاوره
سایت pcoiran.ir

تاثیر قصه بر کودکان

قصه یکی از ابزارهای مهم اصلاح رفتار محسوب می شود. اصطلاح قصه گویی ممکن است این موضوع را به ذهن ما برساند که قصه ها بخشی از ارتباط جدی محسوب نمی شوند، بلکه تنها برای سرگرمی هستند، در حالی که قصه ها به ما می گویند که در این جهان چگونه باشیم و به ما فرصت می دهند دیدگاهمان را در مورد واقعیت تغییر دهیم، عبارت دیگر داستان ها باورهای ما درباره خودمان را نشان می دهند. اگر قصه ها در برگیرنده اعمال و پیامدهای آن باشند، موجب رشد اخلاقی می شوند. به همین دلیل یکی از عمده ترین راههای انتقال اخلاقیات، قصه گویی و گوش سپردن به قصه ها بوده است.

قصه چیست؟

قصه یا داستان به نوشته ای گفته می شود که فکر نویسنده ی آن در قالب حکایتی به خواننده عرضه می شود. داستان ها گاه جنبه ی تخیلی دارند و گاهی هم با واقعیات آمیخته شده اند.

<

بوی بد دهان

13 تیر 1401

بوی بد دهان

 بوی بد دهان مشکل بسیار شایعی است که افراد مختلف در طبقات اجتماعی متفاوت دست به گریبان آن هستند. برخی افراد خود متوجه این بو نمی شوند و اطرافیان و نزدیکان آنها به طور مستقیم یا غیرمستقیم این مساله را گوشزد می کنندد. برخی دیگر خودشان متوجه شده و از این مساله بسیار رنج می برند.

بوی دهان می تواند نشانه ای از یک بیماری تشخیص داده نشده باشد و می تواند تاثیرات منفی بسیاری روی تصور شخص از خود و نگاه دیگران نسبت به فرد داشته باشد.

علت اصلی اکثر بوهای بد، باکتریهای بیهوازی هستند که در انتهای زبان، حفزه های لثه یا گلو تجمع کرده و ایجاد ماده ای می کنند که منشاء بوی بد دهان است.

تاثیر الکل بر احساس همدلی

به گزارش ساینس دیلی، مطالعات جدید نشان می دهد افرادی که الکل مصرف می کنند اختلال عملکردی گسترده تری در مغز خود دارند.

این تحقیقات نشان می دهد که مغز افرادی که میزان زیادی مشروبات الکلی استفاده می کنند باید تلاش بیشتری برای ایجاد احساس همدلی با افرادی که در درد و ناراحتی هستند داشته باشند.

مقاله ای با نام پاسخ های متفاوت مغز افراد الکلی و غیر الکلی برای درک درد دیگران در هنگام احساس همدلی در ماه اکتبر2020 در مجله منتشر شده است.

<

انواع عشق و علائم آن

عشق ساده دلانه(شوق +تعهد):نمونه این نوع رابطه ازدواج های سریع و برق آسایی هستند که بدون بررسی وشناخت کامل همدیگر ودر نظر گرفتن وجوه  مشترکات اصلی و شخصیتی ،فقط به دلیل جاذبه فیزیکی و نیاز به ازدواج رخ می دهد و صمیمیتی که بر خواسته از شناخت است وجود ندارد .احتمال موفقیت چنین رابطه ایی بستگی به شانس (وجود اجزاء و ویژگیهای نزدیک و پیوند دهنده)و کار کردن بر روی ارتباط است.

عشق همدلانه(صمیمیت+تعهد):در چنین رابطه ایی آن شوق،هیجان و کشش جنسی وجود نداشته و یا شدیدا کاهش یافته است.در صورت عدم چاره جویی  بسیاری از عشقهای رمانتیک و شیدایی به این نوع عشق و رابطه تبدیل خواهند شد.احتمال تداوم این نوع رابطه زن و شوهری بیش از سایر انواع فوق الذکر است ولی در طولانی مدت(و عدم اصلاح آن)فرد حداقل در ذهن خود در آرزوی تجربه عشق رمانتیک خواهد بود.

? فرزندان خود را بیشتر ببینیم

جامعه ی که ما در آن زندگی می‌کنیم بدون تردید

دارای فرصت های تازه ای است و با دشواری های زیادی هم همراه است. خانواده مهمترین حوزه ای است که زندگی ما از آن تاثیر می پذیرد.

مراقبت از فرزندان و رسیدگی به آنها کاری دشوار است.اکثر کودکان، والدین دلسوز و مهربانی دارند که با جان و دل ،غذا، پوشاک ،سرپناه ، تحصیلات و محبت در اختیار آنها می گذارند. رسیدگی و مراقبت از کودکان  بی نهايت کاری دشوار است.

صفحه1 از33

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196