حقوقی رایگان در واتساپ 300x150

09379629135

9b9787fb5209b99c3207554a341e3f32

توصیه هایی برای ایام امتحانات

امتحان معیار ارزشیابی دانسته‌ها و تواناییهای شماست و شما می‌‌توانید از آن بعنوان ابزاری برای ارزیابی مهارت های یادگیری خود استفاده کنید. اما شرایط فیزیکی و ذهنی وجود دارد که عملکرد شما در حین امتحان را تحت تأثیر قرار می‌‌دهد. بنابراین لازم است پاره ای نکات را هنگام امتحان رعایت کنید.

برای عملکرد بهتر در امتحان توصیه های زیر را بکار بندید:

۱- با آمادگی کامل و به موقع در سر جلسه امتحان حاضر شوید. وسایل مورد نیاز مثل مداد، خودکار، ماشین حساب، لغت نامه و ساعت را به همراه داشته باشید. با این کار همه چیز در دسترس شما خواهد بود و نیازی به قرض گرفتن وسایل دیگران پیدا نخواهید کرد.

۲- با اطمینان خاطر و آرامش کامل در امتحان شرکت کنید. مثبت اندیشی کنید. همواره این جملات را در ذهن خود تکرار کنید: ” من برای امتحان کاملا آماده ام و به خوبی از عهده آن برمی آیم. ” نگرانی را از خود دور کنید. هر گاه احساس نگرانی کردید، چند نفس عمیق بکشید تا آرام شوید. قبل از امتحان با دوستانتان راجع به اضطراب و دلشوره صحبت نکنید. بهتر است بدانید که نگرانی همچون یک بیماری مسری قابل سرایت به دیگران است.

مشکلات ویژه یاد گیری

علائم و نشانه های مشکلت یاد گیری چه هستند؟

شما با نگاه کردن به یک فرد نمی توانید متوجه شوید که او دچار این مشکل است یا خیر و همین امر تشخیص آن را دشوار می کند.

7 نکته درباره شب امتحان

1)تصورات مثبت داشته باشید:

زمانی را به تصورات مثبت درباره ی امتحان تان اختصاص دهید. این کار اعتماد به نفس شما را افزایش می دهد و حال روحی تان را بهتر می کند.

2) بهترین عملکردتان را به یاد داشته باشید:

به عملکرد قبلی خود در امتحان فکر کنید : اینکه چه چیزی به شما کمک کرد تا دفعه قبل عملکرد خوبی داشته باشید و چگونه می توانید برای امتحان فردا از آن کمک بگیرید.

3) آمادگی خود را برای امتحان فردا را به یاد بیاورید:

اعتماد به نفس خود را به یادآوری اینکه چقدر خوب آماده شده اید و چقدر تمرین و مرور داشته اید ، افزایش دهید.

4) روی خود تمرکز شوید:

روی خود تمرکز کنید و خود را با دیگران مقایسه نکنید، چون نتیجه ای جز استرس نخواهد داشت.

<

من اخیرا اسامی افراد را فراموش می کنم. همین هفته پبش به یکی از کسانی که پایین خیابانمان زندگی می کرد برخوردم . من کاملا او را بجا آورده بودم، اما نمی توانستم نامش را بخاطر بیاورم. خیلی خجالت کشیدم. اخیرا چنین مشکلاتی خیلی بیشتر برایم اتفاق می افتند و نگرانم کرده اند. آیا وضعیتم و خیکم تر خواهد شد؟ آیا من دچار آلزایمر شده ام؟ آیا کم کم دارم خرفت می شوم؟

چنین مشکلاتی بسیار متداولند و اغلب افراد متوجه می شوند که با بالا رفتن سن، حافظه شان ضعیف تر و ضعیف تر می شود و ممکن است مانند مثالی که زدیم، کسی را ملاقات کنند که چهره اش برایشان بسیار آشناست، اما نتوانند نام او را بخاطر بیاورند.

ضعف حافظه، معمولا در رابطه با بخاطر آوردن اسامی شدیدتر است. البته کسی که در بخاطر آوردن اسامی افراد مشکل دارد، ممکن در موارد دیگری مثل به خاطر آوردن قرارهای ملاقات، کارهایی که باید انجام دهد، لیست خرید و یا محلی که کلید یا عینکش را گذاشته است نیز، دچار مشکل شود.

تکرار شدن خطاهای حافظه، فرد را نگران می کند و ممکن است تصور کند که دچار آلزایمر شده و یا دارد خرفت می شود.

حافظه شما چگونه کار می کند

در کنکور سراسری برای هر دو درس عربی و زبان با متن های چند خطی رو به رو میشید. مشکل اساسی اکثر شما اینه که نمیتونید متن رو به خوبی برای خودتون ترجمه کنید. برای ترجمه درست و اصولی یک متن انگلیسی یا عربی باید تسلط نسبتا خوبی روی لغات داشته باشید، در کنار بلد بودن معانی باید سرعت خوبی در خوندن این متن ها داشته باشید. سرعت بالا در مطالعه متن های عربی و زبان با تمرین و تکرار زیاد به دست میاد. شما باید از همین حالا به خودتون قول بدید که هفته ای ۳ تا ۴ متن برای هر کدوم از این درس ها تمرین کنید. مطمئن باشید شما تنها افرادی نیستید که از مواجه شدن با متن های طولانی ترس دارید، بنابراین روحیه ی خودتون رو از دست ندید و به جای افسوس خوردن، تمرین و تکرار خودتون رو بیشتر کنید. بهترین منبع برای درک مطلب های زبان و عربی، کنکور های سراسری سال های گذشته است.

مثل تمبر به هدفی دارید، بچسبید!

 آیا در زندگی انسان های موفق دقت کرده اید؟ آن ها هم اندازه ما وقت داشته اند. خیلی هم بیشتر از ما در زندگی با حوادث و اتفاقات ناگوار و ناخوشایند درگیر بوده اند. اما یک چیز آنها را از ما جدا کرده: جرات،  استقامت و توانایی شان برای بی تفاوت بودن نسبت به اتفاقی روی برنامه‌ها و هدف های آنها تاثیر می گذارد.

انسان‌ها رویاهای زیادی در سر دارند، اما بسیاری از آنها نمی‌دانند چگونه آرزوها و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنند. مشکل این است که ندانیم چه آرزویی داریم. هدف‌ها و آرزوهایمان اغلب در آینده ای دور دست، بسیار مشکل و حتی به طور کلی غیر قابل دسترس به نظر می رسند. گویی بین ما و هدف های مان و به بیانی دیگر به جایی که هم اکنون هستیم و جایی که آرزو داریم باشیم کویری خشک و بی آب وعلف فاصله انداخته است.

<

مصاحبه رئیس مرکز سنجش آموزش وزارت آموزش و پرورش:

 امسال اولین سالی است که قبل از ثبت نام کنکور سراسری، ظرفیت این ۸۵ درصد رشته‌های آزاد از کنکور اطلاع‌رسانی می‌شود و بدون آن که داوطلبان نیاز به شرکت در کنکور داشته باشند مسقیم به دانشگاه‌های محل اجرای رشته‌های مورد نظر مراجعه می‌کنند و در وب سایت دانشگاه ثبت نام اولیه خود را انجام می‌دهند.

اضطراب امتحان نوعی مشغله و درگیری ذهنی است که به نوعی عدم ایمان به داشته‌های خود همراه با افکار منفی، عدم تمرکز، افت تحصیلی و در نهایت واکنش‌های روحی، روانی و جسمانی نامتناسب از قبیل ( تپش قلب، احساس درد در قفسه سینه، تنگی نفس، تعریق فراوان در نواحی مختلف، خشکی گلو و دهان و احساس خستگی ) همراه است.

اضطراب در زمان امتحان می‌‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد که برخی از آنها بدین شرح است:

<

آیا هنگام مطالعه تمرکز خود را از دست می دهید؟

آیا هنگام مطالعه متون درسی یا گوش دادن به سخنرانی حواستان پرت می شود؟

آیا افراد ، اشیا یا رویدادهای اطراف تمرکز شما را برهم می زنند؟

آیا وقت یادی را صرف تلاش برای تمرکز می کنید؟

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196