حقوقی رایگان در واتساپ 300x150

09379629135

9b9787fb5209b99c3207554a341e3f32

13راهکار برای غلبه بر ناامیدی

دچار شدن به نا امیدی لزوماً جای نگرانی ندارد. این ناتوانی در برخورد با آن و حل مشکل است که جای نگرانی دارد. مقابله با این حس به تلاشی آگاهانه نیاز دارد. با استفاده از روش‌های زیر تا حدودی می‌توانیم بر حس منفی خود غلبه کنیم و به مسیر خود در زندگی ادامه دهیم.
.احساس نا امیدی را معتبر بدانیم1

یکی از بهترین راه‌ها برای سلامت روان، تأیید احساسی است که در موقعیت داریم. بهتر است با خودمان صادق باشیم تا بتوانیم در مورد احساسمان حتی در تنهایی خود، حرف بزنیم. اگر کسی را داریم که محرم ماست و با او از احساسمان بگوییم، این می‌تواند کمک کند که چشم‌انداز بهتری نسبت به موقعیت داشته باشیم.
.استاندارها و توقعاتمان را بازبینی کنیم2

پایین آوردن توقعات باعث می‌شود که موفقیت‌های بیشتری کسب کنیم. به خودمان فشار وارد نکنیم و بیش از حد انتظار نداشته باشیم. به هرحال برخی از امور در کنترل ما نیستند. از آنها چشم‌پوشی کنیم و تنها بر چیزهایی تمرکز کنیم که روی آن کنترل داریم.
.هیجانات را تخلیه کنیم3

بهتر است احساسمان را مخفی نکنیم. تخلیه غصه‌ها، گریه کردن و ابراز خشم برای غلبه بر ناامیدی مفید است. برای بیان احساسمان از هر راهی که بهتر است، کمک بگیریم. برای برخی از افراد نوشتن بهتر است و برخی دیگر با حرف زدن با یک مشاور یا دوست احساس بهتری به زندگی پیدا می‌کنند و می‌توانند از حس نا امیدی خلاص شوند. باید ببینیم کدام روش برای بهتر است تا احساساتمان را ابراز کنیم.
به دنبال حفظ آرامش باشیم 4

استمناء /خود انزالی

استمناء/استشهاء یکی از رایج ترینرفتارهای جنسی خردسالان است.استشهاء را حتی در نوزادان7ماهه نیز دیده اند و شواهدیوجود دارد که نشان می دهند بچه های 2تا 3ساله(خصوصا پسر بچه ها)می توانند بر اثر استمنا به ارگاسم برسند. استمناء/استشهاء در 2 سال اول زندگی ظاهرا یک نوع کنجکاوی بدنی است.اما بطور کلی کودکان میدانند که تحریک اندام تناسلی احساس بسیار لذت بخشی ایجاد میکند و از آن ببعد استمناء /استشهاء را به قصد تحریک جنسی انجام می دهند.به طور کلی پسر ها بیشتر از دخترها و زودتر از دختر ها استمناء میکنند.

با اینکه استمناء/استشهاء این قدر بین کودکان رایج است ولی هنوز بسیاری از پدر و مادر ها به آن واکنش منفی نشان میدهند و حتی بچه ها را بابت لمس کردن خودشان تنبیه می کنند.

رشد جنسی بهنجار

از تولد تا 2سالگی

کم رویی چیست؟

کم روی توجهی غیر عادی و مضطربانه به خویشتن در موقعیت اجتماعی است که در نتیجه آن فرد دچار نوعی تنش روانی-عضلانی شده،شرایط عاطفی و شناختی اش متاثر می شود و زمینه بروز رفتارهای خام و ناسنجیده و واکنش های نامناسب در وی فراهم میشود.به دیگر سخن پدیده کم رویی به مشکلی روانی-اجتماعی و آزار دهنده شخصی مربوط میشود که همواره بصورت یک ناتوانی یا معلولیت اجتمعی ظاهر میگردد.به کلام ساده کم رویی یعنی خود توجهی فوق العاده و ترس از مواجه با دیگران زیرا کم رویی نوعی ترس یا اضطراب اجتماعی است که در آن فرد از مواجه شدن با افراد ناشناس و ارتباطات اجتماعی گریز دارد.فرد کم رو از روبرو شدن با افراد جدید نگران میباشد و این کار برایش دشوار است.کم رویی وارد شدن به اماکن جدید و کسب و کار و تجارت تازه را برای فرد سخت میکند.

کم رویی مخفی شدن از انظار و احساس عجز در عین توانمندی را سبب میشود.کم رویی افراد همیشه در برابر انسانها ظاهر می شود نه در برابر حیوانات و اشیا و موقعیت های طبیعی و جغرافیایی.بسیاری از محققان و متخصصان ریشه اصلی کم رویی را د رترس یا اضطراب اجتماعی می دانند.

علائم کم رویی

کم رویی در نزد کودکان و نوجوانان به مراتب بیشتر از بزرگسالان است.علایم فیزیولوژیکی که افراد کم رو با آن موجه میشوند علائمی چون تشدید ضربان قلب ،سرخ شدن چهره،حالتهای اضطرابی ،اختلال در ریتم تنفس ،تنش عضلانی،تغییر در تن صدا و اختلال در کنش های بعضی از غدد درون ریز و برون ریز است.در میان کودکان به علائمی چون گریه کردن،روبرگرداندن از غریبه ها،مخفی کردن خود از انظار خجالت کشیدن و به لکنت افتادن ،فرار کردن از جمع غریبه ها ،گوش خود را کشیدن،با لباس خود ور رفتن،سر را خم کردن و زیر چشمی به غریبه ها نگاه کردن و.....است.

بوی بد دهان

 بوی بد دهان مشکل بسیار شایعی است که افراد مختلف در طبقات اجتماعی متفاوت دست به گریبان آن هستند. برخی افراد خود متوجه این بو نمی شوند و اطرافیان و نزدیکان آنها به طور مستقیم یا غیرمستقیم این مساله را گوشزد می کنندد. برخی دیگر خودشان متوجه شده و از این مساله بسیار رنج می برند.

بوی دهان می تواند نشانه ای از یک بیماری تشخیص داده نشده باشد و می تواند تاثیرات منفی بسیاری روی تصور شخص از خود و نگاه دیگران نسبت به فرد داشته باشد.

علت اصلی اکثر بوهای بد، باکتریهای بیهوازی هستند که در انتهای زبان، حفزه های لثه یا گلو تجمع کرده و ایجاد ماده ای می کنند که منشاء بوی بد دهان است.

برای تمام موارد این چنینی نمی توان یک علت مشخص را بیان کرد اما عوامل زیر می توانند در ایجاد آن دخیل باشند.

اعتیاد مثبت – تغییر در عادات رفتاری

   

 کتاب «اعتیاد مثبت» نوشته‌ی ویلیام گلاسر است.

در این کتاب، ویلیام گلاسر، بحث خود را اینگونه شروع می‌کند که :

&

احساس ارزشمندی چیست؟

احساس ارزشمندی یعنی میزان ارزشی که برای خود قائلید. زمانی از احساس ارزشمندی مطلوبی برخوردارید که خود را همان طور که هستید، بپذیرید. احساس ارزشمندی ضعیف باعث می شود خود را قبول نداشته و بخواهید به جای فرد دیگری باشید. منظور از احساس ارزشمندی نحوه نگرش و قضاوت شما درباره خودتان است.

تصور غلط درباره احساس ارزشمندی

احساس ارزشمندی به معنای کارآمدی فردی نیست. با آموختن این که چه کاری را می توانیم به خوبی انجام دهیم و در انجام چه کارهایی با مشکل روبروییم، کارآمدی ما شکل می گیرد . احساس ارزشمندی ربطی به توانایی های ما ندارد. گذشته از این که توانایی انجام کاری را داریم یا نداریم، احساس ارزشمندی می تواند کم یا زیاد باشد. به این مثال توجه کنید:

سارا یک مدیر اجرایی موفق است. شرکتی که در آن کار می کند قصد دارد او را تشویق کند، اما با وجود کارآمدی و کفایت بسیار وی در انجام بی نقص امور، سارا همچنان احساس بی ارزشی و درماندگی می کند. او خود را فردی بی صلاحیت و بی عرضه می داند که دیگران دیر یا زود به این خصیصه اش پی خواهند برد. نمی تواند از موفقیت هایش لذت ببرد، زیرا باور دارد واجد این شایستگی ها نیست. حتی با وجود کفایت بسیاری که از او در انجام کارها دیده می شود، همچنان احساس ارزشمندی پایینی دارد.

⭕️ هفده خطای شناختی

۱. ذهن‌خوانی

بدون استدلال و دلایل کافی فکر میکنید از افکار دیگران اطلاع دارید:

"اصلاً نگاه‌م نکرد حتماً از من شاکیه"

 1. 2. پیش‌گویی
<

۱۶ روش مفید برای ایجاد شادی:

۱. اندورفین:

این هورمون مسکن طبیعی مغزه، استرس رو کاهش میده و حس رضایت و شادی رو افرایش میده و میتونی با

- ورزش کردن

- موزیک گوش کردن

سیستم رفتاری

سیستم رفتاری عبارت است از مجموعه رفتارهایی که تاکنون انجام داده اید، همچنین هررفتار جدیدی که ممکن است به آن فکر کنید و گاهی حتی رفتارهای ناهشیارتان را نیز شامل می شود. فکر کنید و گاهی حتی رفتارهای ناهشیارتان را نیز شامل می شود. برای دستیابی به خواسته تان همواره رفتاری را انتخاب می کنید که باور دارید در آن لحظه بهترین و در دسترس ترین رفتار است.

رفتار کلی

جدا از تمام افزوده های تئوری انتخاب به رشته روان شناسی، مفهوم رفتار کلی آنوزه ای از این تئوری است که گلسر بیش از همه به آن افتخار می کرد . از منظر تئوری انتخاب، تمام رفتارهای ما از چهار بخش جدایی ناپذیر تشکیل شده اند ، اعمال ، افکار ، احساسات و فیزیولوژی ، این چهار بخش همزمان با هم اتفاق می افتند و به یکدیگر مرتبط و متصل اند.اگر باور نمی کنید ، تمرین ساده ای را انجام می دهیم. به حالت قوزه کردن بایستید. سرتان را پایین بیندازید و با فکر کردن به چیزی که اصلا دوست ندارید، با لحنی افسرده به خودتان بگویید : (( من خیلی خوشحالم))، آیا احساس شادمانی می کنید؟ البته که نه ! حال، وضعیت مخالف آن را امتحان کنید. صاف بایستید و سرتان را بالا نگه دارید. شانه ها را به عقب دهید. به چیزی که خیلی دوست دارید فکر کنید. دست ها را بالا نگه دارید. بالا و پایین بپرید و با شور و شوق فریاد بزنید، (( من خیلی افسرده ام))، چه احساسی دارید؟ احساسات شما با باقی اجزای رفتارتان ( فکر، عمل، فیزیولوژی) هماهنگ است.

<

(سنگ بزرگ نشانه ی نزدن است) یک ویژگی شخصیتی است.

کمال گرایی یا کمال طلبی یکی از شایع ترین پدیده هایی است که می توانید در اطرافتان مشاهده کنید.

کمال گرایی به معنای پیشرفت، تعالی، رشد، تکامل، مهمترین ویژگی انسانها است و از جمله معدود ویژگی های است که انسان را از حیوان جدا می کند. ( این کمالگرایی سالم است)

اگر کمال گرایی و میل به استانداردهای بالا نبود بسیاری از حرکتهایی که رشد و پیشرفت نسل بشر را طی سالها و قرنهای گذشته رقم زده است هرگز روی نمی داد.

چیزی که بعنوان کمال گرایی ناسالم است. داشتن استانداردهای بسیار بالا ( معیارها بالاست).

صفحه1 از4

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196