راز شاد ماندن

راز شاد ماندن

برای شاد ماندن و شاد زیستن 5 قانون کلی وجود دارد که عبارتند از:

قانون اول: اگر شما چیزی را دوست دارید از آن لذت ببرید.

قانون دوم: اگر شما چیزی را دوست ندارید ، از ان دوری جویید .

قانون سوم: اگر شما چیزی را دوست ندارید و نمی توانید از آن دوری کنید، آنرا تغییر دهید

قانون چهارم: اگر شما چیزی را دوست ندارید، نمیتوانید از ان دوری کنید و نمیتوانید انرا تغییر دهید، ان را بپذیرید.

قانون پنجم: با تغییر دادن نگرش خود نسبت به چیزهایی که انها را دوست ندارید، انها را بپذیرید.

به حال بیندیشیم

آرامش و تاثیرات شخصی توسط قدرت و توانایی ما برای ادامه ی زندگی در زمان حال تعیین میشود.پس کلید آرامش ذهنی و درونی و شادی و موفقیت را در تمرکز روی زمان حال میتوان جستجو کرد.

هرچه سن ما بالا میرود ناخواسته یاد میگیریم، به برخی چیزها فکر کرده و در مورد انها نگران شویم.مشکلات گذشته و نگرانی از اینده ، زمان حال ما را تسخیر کرده و این امر باعث آزردگی و ناراحتی ما میگردد.

مدام شاد بودن را به تعویق می اندازیم ، چون معتقدیم که احتمال دارد در اینده بیشتر از حال شاد باشیم.

دانش آموزان دوره متوسطه فکر میکنند تا زمانیکه در مدرسه حضور دارند مستلزم انجام هر امری اند که به انها گفته میشود.وقتی مدرسه را به پایان میرسانند در این تفکر میشوند که خانه را ترک کنند.بعد از ترک خانه و قبولی در دانشگاه در فکر گرفتن مدرک تحصیلی شده و بر این باور میشوند که با گرفتن مدرک شاد خواهند شد.وقتی مدرک را دریافت میکنند، در اندیشه پیدا کردن شغلی مناسب میشوند و تا زمان مشغول شدن در شغل مورد نظر خود، ذهنی ناارام داشته و شادی بی معنا خواهد شد.به هرحال مشغول میشوند ولی مجبورند از رده های پایین شغلی همکاری خود را اغاز نمایند.انها هنوز به ان ارامش کامل شادی و نشاطی که میخواستند نرسیده اند.سالها سپری میشود و نشاط و خوشحالی هم به تعویق می افتد . در اندیشه ارتقای شغلی ، خرید ماشین، خرید خانه و.. میشوند اما قبل از رسیدن به این ارزوها ، زمان مرگ فرا میرسد و بدون انکه حتی جرعه ای از نشاط و شادی را بچشند،از این دنیای پر رنگ و لعاب مادی رخت بر می بندد وبااین جهان مادی وداع میکنند.بنابراین تمام لحظات انها صرف طرح و برنامه ریزی در مورد اینده ی شگفت انگیزی میشود که هیچوقت به انها نمی رسند.

اصیل ترین مورد ، پیرامون شاد بودن ،درگیر بودن با زمان حال است .به قول معروف ما باید در زمان حال از انچه   در دسترس ما قرار دارد حداکثر استفاده را بکنیم نه اینکه به دور دورها و اینده های غیر قابل دسترس و دور از تصور فکر کنیم و ناراحتی و ازردگی را بر خود به ارمغان بیاوریم و شادی و خوشحالی را از زندگی خود دور نماییم.به عنوان مثال وقتی قصد سفر به جایی را داریم باید در طول سفر شاد باشیم نه اینکه شادی را تا رسیدن به مقصد به تعویق بیندازیم.

انتظار

ایا تا به حال توجه کرده اید که وقتی نیاز مبرم و ضروری به تاکسی دارید، مدت زمان زیادی در ایستگاه منتظر می مانید ، ولی هیچ تاکسی از انجا عبور نمی کند؟ این نمونه پیرامون اکثر مسائل زندگی اتفاق میفتد.وقتی منتظر کسی یا نتیجه ی ازمونی ویا هرچیز دیگری ، زیاد منتظر می مانید، قطعا این روند در زندگی و حالات روحی و روانی شما آثار انکار ناپذیری میگذارد و در صورت استمرار این روند،زیربنای زندگی، تهدید شده و ضررهای غیر قابل جبرانی بر پیکره ی زندگی وارد میشود.پس برای دوری از این هیجانات و احساسات منفی و حذف انها از پیکره ی زندگی ، باید منتظر چیزی نباشیم و همه عواقب و اتفاقات را به دست سرنوشت بسپاریم و به خدا توکل کرده و خودمان را با انجام کارهای دیگری مشغول کنیم.

بخشش

با عفو وبخشش خودمان و گذشت نسبت به دیگران رای مثبت به زندگی خود  ، در زمان حال میدهیم. اگر عفو وبخشش نداشته باشیم در حقیقت میخواهیم کسانی را سرزنش کنیم که این خود مستلزم بررسی و سیر در گذشته را می طلبد.وقتی خودمان را نمی بخشیم در حقیقت خود را در هاله ای از گناه قرار داده و همواره دلتنگ شده و از لحاظ روحی و روانی دچار افسردگی میشویم.اگر بر این باوریم که بخشش دیگران سخت است ، مطمئن باشید که بخشش خودمان از ان هم سخت تر است.اغلب افراد زندگی را به خاطر قصور و کوتاهی صرف تنبیه و سرزنش خودشان کرده و خود را لایق سلامتی و شادی نمیدانند.

شاید تعجب اور باشد که تمام افراد مریض و افسرده کسانی هستند که خود را لایق شادی و سلامتی نمیدانند و برای ایجاد حس خوشبختی در خود و قرار گرفتن در اغوش پیروزی و کامیابی ،گناهان و کوتاهی های گذشته خود را باید دور انداخت و برای داشتن ذهنی سالم، ضروری ست با اتفاقات مثبت و با استفاده از توانایی های خدادادی از هیچ تلاش و کوششی دریغ ننماییم.

به هرحال سرزنش و گناهکار دانستن خود هردو به یک میزان خطرناک هستند.انتخاب در دستان ماست که ایا زندگی را با خوشی و نشاط سپری کنیم و یا انرا با ناراحتی ها و بدیها پیوند دهیم؟

نشاط

برای شاد بودن نیازمندیم روی تفکرات مثبت و شاد تمرکز نماییم.شاد بودن مستلزم جستجوی الگوها و چیزهای خوب است.پس بیایید قسمت پر لیوان را زودتر از قسمت خالی ان ببینیم.تا با القائات سازنده و مثبت زندگی را خوب رقم بزنیم.قلم مو رنگ دست شماست، پس بهشتی نقاشی کنید و داخل ان شوید،تا زندگی را از ان خود سازید.

خوش خلقی

" نورمن کازین" در کتاب خود در مورد بیماری فلج مینویسد که چگونه از ان بیماری رهایی یافته و در حال حاضر زندگی سالم و متعادل دارد.به اذعان خود نورمن، داروی عمده واصلی او برای رفع بیماری فلج خود، استفاده از قرص خنده با دوز بالا بود.وقتی فرد میخندد، تمام مسائل خوب و شگفت انگیزاتفاق میفتد و این روند باعث میشود که جسم و روح ما غنی از شادمانی و نشاط روحی و درونی گردند.

خنده درما ن دردهاست،وقتی میخندید   اسوده اید و چون اسوده اید، از درد و ناراحتی کمتری برخوردارید.بنابراین فیلم ها و کتابهای ایده ال و خنده دار ،مسکن های خوبی برای اکثر دردها هستند.

اغلب مریضی های ما از این است که زیاد ازحد زندگی را جدی میگیریم.هنر شاد بودن وقتی جلوه گر میشود که در شرایط سخت زندگی واقع شویم.

بچه ها میتوانند باعث خنده شوند .نوجوانان شاد تقریبا به طور طبیعی میخندند.به نظر میرسد که انها به این اگاهی رسیده و مستقیما درک کرده اند که شادی و خنده انها را سالم و متعادل نگه میدارد.

ما در قبال مردم وظیفه داریم تا از خودمان   لذت ببریم. وقتی شوخی میکنیم و خلق و خوی خوبی و احساس بهتری داریم قطعا با بازدهی بالا کار میکنیم و همواره مردم میخواهند که در کنار ما باشند.

با توجه به مطالب یاد شده چنین میتوان گفت که زندگی سخت و جدی است، پس بیایید با جدیت بیشتر ، علاوه بر خوش خلقی و گشاده رویی با قوه ی تلقین ان هم با رنگ عشق،شادمانی را در خودمان تقویت کنیم، تا بتوانیم پله های ترقی را یکی پس از دیگری سپری نماییم.

بازدید 267 بار
Share

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

خدمات ارایه شده به سازمان‌ها

 • Melat
 • O 2deb08c0
 • Sepah
 • Bsaderat
 • Emdad
 • Naft
 • Zendand
 • سازمان ها
  ارائه سخنرانی و آموزش مهارت های زندگی برای ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی
 • Mahdkoodak
  ارائه سخنرانی وآموزش مهارت های زندگی برای مهد کودک ها
 • Keshavarzi
 • Dad
 • Araffm
 • Sazman

  ساعت کاری ما :

  • شنبه - چهارشنبه :صبح 9:00 - 14:00  بعدظهر 16:00 - 21:00
  • پنجشنبه: صبح 9:00 - 14:00
  01732350794 / 01732320995 / 0937 962 9135

  if location 287561

  گرگان  خیابان ولیعصر نبش عدالت 22 مجتمع مروارید - طبقه 7  واحد2  

     017-32350794  if phone 1055012

  017-32320995    if phone 1055012

  0937-962-9135if phone 1055012

  مرکز آرام را دنبال کنید

  inestagram           telegram             if email social media 2481196